У деяких районах Харківської області будуть відстрілювати диких кабанів, оскільки їх чисельність удвічі перевищує норму. Про це 6 квітня під час селекторної наради в облдержадміністрації повідомив головний державний інспектор ветеринарної медицини Харківської області Володимир Олійник. За його словами, всього в області налічується 3 тис. 832 диких кабана при нормі 3 тис. 28 голів. В.Олійник зазначив, що дикі кабани можуть бути переносниками вірусу африканської чуми. Це захворювання виявлене в деяких областях Росії і Білорусі, тому загроза його спалахів на території України досить висока.
"Ми розробили карту міграції диких кабанів з територій сусідніх держав. Є шість можливих шляхів, у тому числі два - через кордон з Росією. Щоб знизити міграцію диких кабанів, Харківське обласне управління лісового та мисливського господарства облаштувало 775 відгодівельних майданчиків, 264 купальні і більше 1200 солонців", - підкреслив інспектор ветеринарної медицини. Він також повідомив, що у 2011 р. з діагностичною метою на території області відстрелили 210 кабанів, у 2012 р. - 64 кабана. Вірусу африканської чуми у тварин не виявили.
Поголів'я домашніх свиней, за словами В.Олійника, ветеринари також регулярно перевіряють на наявність вірусу. Так, цього року господарства області перевіряли понад 270 разів. "У результаті перевірок 42 порушники були притягнуті до адміністративної відповідальності на загальну суму 7 тис. 482 грн. Також з початку цього року органами ветеринарної медицини області проведена перевірка 93 забійних та м'ясопереробних підприємств, 7 холодокомбінатів, 77 об'єктів оптової торгівлі, 70 ринків та торговельних майданчиків, вилучено 16,7 т неякісної та небезпечної продукції. Вірус африканської чуми теж не виявлений", - заявив В.Олійник.
Довідка "SQ". 1 березня головний державний інспектор ветеринарної медицини України Іван Бісюк увів тимчасову заборону на ввезення до України м'ясної продукції з Білорусі через імовірність занесення збудника африканської чуми свиней.