Виставки-супутники першого київського міжнародного бієнале сучасного мистецтва "Arsenale" пройдуть у Харкові. Про це "SQ" повідомила заступник директора Харківської міської художньої галереї Марина Конєва.

За її словами, 19 травня в арт-підвалі галереї відкриється виставка львівського художника Влодко Кауфмана "Риботерапія". З авторської концепції: "Є інформація, що супроводжує мене все життя. І найчастіше я фіксую її на аркушах формату А4. На цих листах зберігається безліч нарисів, нотаток, рахунків, невідправлених або отриманих листів, уривків нереалізованих ідей. Саме цей папір я використовую для створення проекту "Риботерапія".

Експозиція доповнена трансляцією відео й працюватиме приблизно півтора місяця.

В кінці травня в галереї "VovaTanya" презентують проект російського відеоарту. Будуть представлені роботи художніх груп "ПГ", "Сині носи" і "Синій суп" й окремих митців, зокрема, харків'янина Сергія Браткова, який зараз живе в Москві. "Нові технології дозволили стати художниками багатьом людям, які не вміють малювати й ліпити. Тому спочатку відеоартисти кинулися за слідами піонерів кіноіндустрії - освоювати ази професії. Самі не відаючи, що творять, вони перевідкрили прийоми раннього німого кіно - короткий формат, прискорену зйомку, фокуси з виключенням камери та інше. Потім відеохудожники взялися змагатися з медіареальностью, перемелюючи образи популярних телесеріалів, музичних кліпів, реклами, порнофільмів або голлівудських блокбастерів. Ми зібрали в одній пробірці всю історію взаємин російських відеохудожники з кінематографом. Усі шедеври російського відеоарту - в одній програмі" , - зазначили організатори "Arsenale".

1 червня в "ЄрміловЦентрі" відкриється виставка "Сучасне мистецтво України". "Це масштабна довгострокова арт-подія. Експозиція представить роботи художників, які кілька десятиліть виступають ключовими фігурами актуального українського мистецтва. Кожен з них відрізняється манерою письма, тематикою й творчими орієнтирами. Вони є невід'ємною частиною глобального культурного процесу, що дозволяє нам визначитися з місцем у світовому арт-співтоваристві й зробити ще один крок до самоідентифікації. Імена учасників проекту широко відомі за межами України, саме вони формують імідж України в колекціях провідних світових музеїв, престижних галерей, на провідних арт-форумах й аукціонах. Завдяки їм ми можемо говорити про "бренд" сучасного українського мистецтва. У проект увійдуть твори із зібрань українських колекціонерів та меценатів", - зазначили організатори "Arsenale". Серед понад 20-ти авторів цієї виставки - С.Братков, Павло Маков, Олександр Ройтбурд, Борис Михайлов та Ілля Чичкан. Виставка працюватиме до 29 серпня.

Довідка "SQ". Перша київська міжнародна бієнале "Arsenale - 2012" проходитиме з 24 травня до 31 липня. "Найкращі часи, найгірші часи. Відродження й Апокаліпсис у сучасному мистецтві" - так визначив тему київської бієнале її куратор, британець Девід Елліотт. На бієнале будуть показані роботи понад 100 зарубіжних й українських художників, серед них - 40 робіт, створених спеціально для "Arsenale". Також у рамках бієнале в цілях розкриття заявленої теми проводиться дискусійна платформа: лекції та конференції про сучасне мистецтво та його місці в світі.

Як повідомило раніше "SQ", у рамках "Arsenale" в Києві відкриється виставка "Харківська школа фотографії. Уроки малювання", на якій будуть представлені роботи десяти харківських фотохудожників різних епох.