Іноземні вболівальники практично не цікавилися пам'ятками Харківської області і не їздили туристичними маршрутами "Золотого кільця Слобожанщини". Як розповів 19 червня "SQ" голова Богодухівської райдержадміністрації Володимир Бєлий, організованих екскурсій іноземних туристів у Шарівці не було, а чи приїжджали голландці туди самостійно, сказати складно. "Я думаю, якщо буде якась статистика з відвідування іноземцями палацу в Шарівці, то в графі кількість буде стояти "нуль", - зазначив В.Бєлий.

У Краснокутському дендропарку за час проведення Євро-2012 у Харкові теж не бачили жодного іноземного туриста. "Відвідуваність у нас на тому ж рівні, що і минулого року. В основному приїжджають туристичні групи з Харківської, Сумської та Полтавської областей, а також групи школярів", - зазначили в Краснокутському науково-дослідному центрі, при якому працює дендропарк.

Зміївський район під час Євро-2012 відвідали кілька десятків голландських уболівальників. Як розповів "SQ" голова Зміївської райдержадміністрації Євген Мураєв, голландці оселилася на декількох базах відпочинку в Коропових Хуторах. "Пам'ятки їх мало цікавили, в основному заклади розважального характеру", - зазначив Є.Мураєв.

Деякі іноземці зацікавилися художньо-меморіальним музеєм ім. І.Є.Рєпіна в Чугуєві. За словами директора музею Світлани Бучастої, всього близько 20 голландських, датських, канадських і фінських футбольних вболівальників відвідали музей під час проведення чемпіонату в Харкові. "Організованих груп не було. Приїжджали іноземці, в основному - з друзями з Харкова, найчастіше у вихідні дні", - підкреслила С.Бучаста.

Довідка "SQ". У Харківській області на період проведення Євро-2012 було визначено п'ять головних туристичних маршрутів, оформлених у "Золоте кільце Слобожанщини". Туди увійшли такі пам'ятки Харківської області, як палацово-парковий комплекс Шидловських у Старому Мерчику, Шарівський палацово-парковий ансамбль, Натальївський комплекс садово-паркового мистецтва, будинок-музей Іллі Рєпіна в Чугуєві і краєзнавчий музей у с. Печеніги, Свято-Троїцький храм, краєзнавчий музей, Борисо-Глібський жіночий монастир у с. Водяне, каплиця Спасів Скит, Коропові Хутори, а також національний парк "Гомільшанські ліси" в Зміївському районі.