Новим головою спостережної ради "ОТП Банку" призначений Іштван Хамец (Istvan Hamecz) замість Пала Ковача (Pal Kovacs), який очолював раду з 2006 р. Відповідні зміни були внесені на загальних зборах акціонерів банку, що пройшли 11 квітня. Також у складі спостережної ради банку відбулися такі зміни: замість Андраша Грофа (Andras Grof) й Антала Дьюлаварі (Antal Gyulavari) посади членів наглядової ради на три роки зайняли Іштван Мешко (Istvan Mesko) й Адам Сентпетері (Adam Szentpeteri). Крім того, продовжені повноваження чотирьох членів ради банку. (http://www.uabanker.net)

Довідка "SQ". ПАТ "ОТП Банк" - універсальний банк, надає фінансові послуги для корпоративних і приватних клієнтів, а також суб'єктів малого та середнього бізнесу. Стовідсотковим власником банку є "OTP Bank Plc." (Угорщина). Входить до групи найбільших банків. Його мережа філій на території України об'єднує 189 точок продаж і два представництва. Іштван Хамец є президентом "OTP Fund Management Co.", Інвестиційного підрозділу "OTP Group" і однієї з найбільших в Угорщині компаній з управління активами.

Тенденції на депозитному та кредитному ринках України з вересня-жовтня 2011 р. втрачають позитивну динаміку. Про це заявив президент Асоціації українських банків (АУБ) Олександр Сугоняко в ефірі радіо. "Починаючи з останнього кварталу, темпи зростання кредитів різко зменшилися: у листопаді стосовно жовтня було падіння обсягів кредитування на 6 мільярдів гривень", - повідомив президент АУБ. За його словами, це викликано політикою Національного банку України, спрямованою на ущільнення ліквідності. "З метою утримати курс ми опинилися в досить дивній ситуації, коли інфляція скоротилася з 9,1% у 2010 році до 4,6% у 2011-му, але, незважаючи на це, кредитні ставки зросли за цей же період з 14,7 % на початку 2011-го до 18,3% в листопаді", - зазначив О.Сугоянко. Експерт також повідомив, що в Україні відбувається переорієнтація на кредитування торгівлі. "Частка кредитів у переробній галузі у 2012 році порівняно з попереднім роком знизилася з 24,3% до 21,6%. Частка кредитів у будівництві зменшилася. Але ми більше стали кредитувати торгівлю. Цей перекіс веде в нікуди, тому що кредитування торгівлі - це кредитування імпорту", - заявив президент АУБ. (http://www.banki.ua)

Спостережна рада "Авант-Банку" 10 квітня призначила заступником голови правління кредитно-фінансової установи Василя Пасічника, повідомив банк у системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку. До теперішнього часу В.Пасічник обіймав посаду заступника директора центру наукових досліджень Національного банку України, раніше був директором-розпорядником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, а до цього - заступником голови НБУ. (http://www.banki.ua)

Довідка "SQ". "Авант-Банк" (Київ) заснований 2009 р. Його найбільшим акціонером на 1 січня 2012 р. було ТОВ "Лоренс-груп" (74,9988% акцій). Згідно з даними НБУ, на 1 січня 2012 р. за розміром загальних активів (1,2 млрд гривень) фінустанова займала 94-е місце серед 175 банків, що діють в Україні.

"Український бізнес-банк" ("Укрбізнесбанк") збільшує статутний капітал на 74,5%, або на 100 млн.грн., - до 234,16 млн.грн. шляхом додаткового випуску акцій. Як повідомив банк у системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, відповідне рішення ухвалили акціонери банку на загальних зборах 10 квітня. Банк планує провести публічне розміщення акцій допвипуску номіналом 0,1 гривні. Фінансові ресурси, залучені в результаті розміщення акцій, банк має намір направити на збільшення обсягу кредитних операцій. (http://www.banki.ua)

Довідка "SQ". "Укрбізнесбанк" (раніше - банк "Донеччина", Донецьк) заснований 1993 р. До січня 2012 р. найбільшим акціонером банку було ТОВ "Компанія "Універсал-Л" - 98,6948%. Згідно з даними НБУ, на 1 січня 2012 р. "Укрбізнесбанк" за розміром загальних активів (3,122 млрд.грн.) Займав 55-е місце серед 175 банків, що діють у країні.

Банк "Хрещатик", почавши в кінці лютогоцього року реалізацію інвестиційних монет Національного банку України, тільки в березні продав своїм клієнтам 520 таких монет - 400 срібних і 120 золотих. "Перші українські інвестиційні монети, викарбувані Національним банком України, не тільки збагатили колекції вітчизняних нумізматів, але й стали привабливим фінансовим інструментом для інвестування коштів на тривалу перспективу. Тому цілком зрозумілий підвищений попит на ці монети, який ми намагаємося задовольнити", - зазначила начальник управління з роботи з дорогоцінними металами Ірина Павленко. (http://www.ukrbanks.info)

Довідка SQ ". Банк "Хрещатик" почав реалізацію інвестиційних монет НБУ 23 лютого 2012 р., про що було підписано відповідну угоду. У першій партії монет - монета "Архистратиг Михаїл" в трьох номіналах: золота, 20 грн. (маса 1 унція), золота, 5 грн (маса ¼ унції), срібна, 1 грн. (маса 1 унція). Також з січня 2012 р. банк "Хрещатик" продовжив свій статус офіційного дистриб'ютора з реалізації ювілейних і пам'ятних монет України.