Національний банк України погодився з тим, щоб Фонду гарантування вкладів фізосіб були дані повноваження з ліквідації банків. Здійснення процедури тимчасової адміністрації та ліквідації проблемних банків ускладнює виконання НБУ своєї конституційної функції, оскільки відволікає значні людські та адміністративні ресурси. Таким чином, унаслідок передачі цих повноважень Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) Нацбанк зможе зосередити свої зусилля на збереженні стабільності гривні, проведенні монетарної політики, захисту прав вкладників та інших кредиторів банку засобами пруденційного нагляду. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку. Разом із тим закон "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" розширює повноваження ФГВФО щодо застосування заходів впливу за невиконання банками - учасниками системи гарантування вкладів своїх обов'язків, встановлених законом. (http://minfin.com.ua)

Довідка "SQ". Президент України Віктор Янукович 19 березня підписав закон № 4452-VI "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб". За півроку закон набере чинності.

"Асоціація українських банків справедливо критикує Нацбанк, оскільки регулятор усе пустив на самоплив. Нацбанк "випустив" реальний сектор економіки. Він повинен був врахувати раніше допущені помилки і цього не зробив", - підкреслив професор Київського національного економічного університету ім. В.Гетьмана Михайло Савлук під час круглого столу, проведеного за ініціативою АУБ. Учений розкритикував кроки Нацбанку щодо введення золотих монет і сертифікатів, зробивши акцент на тому, що вони не будуть мати ефекту: "Що стосується золотих монет, то тут я цілком погоджуюся з авторами аналітичної записки АУБ. Купити золоті монети і сертифікати зможуть лише дуже багаті люди. Сьогодні вже відомо, що незручно навіть золото в злитках купувати у нас в Україні. А золото в монеті буде ще дорожчим, ще невигіднішим. Притому у нас мізерні запаси золота. Багатії негайно ці запаси розкуплять, а держава на це тільки втратить. Того ефекту, на який НБУ сподівався, я думаю, не станеться"(http://aub.org.ua/).

Із законодавства виключать норми, що передбачають можливість відчуження майна за виконавчим написом нотаріусів. Таким чином, рішення про відчуження майна фізичних осіб - боржників зможе приймати тільки суд. Як повідомив голова Держпідприємництва Михайло Бродський, відповідна норма міститься в схваленому Кабміном законопроекті "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення нотаріальних дій та надання нотаріальних послуг". Нагадаємо, що раніше через парламент не раз намагалися провести подібні законопроекти (наприклад, № 5039 від 31 липня 2009 р. і № 7002 від 19 липня 2010 р.). Тоді проти такого кроку категорично виступили банківські асоціації, відзначаючи, що в разі ухвалення подібних змін банки-кредитори практично будуть позбавлені можливості захистити свої права, і це неминуче вдарить по обсягах іпотечного кредитування. Також з пропозицією відхилити законопроекти виступав і Національний банк Україна. (http://www.banki.ua)

Спостережна рада "Євробанку" 3 квітня ухвалила рішення про призначення на посаду голови правління Олега Кобзєва, з листопада 2011 р. обіймав посаду першого заступника голови правління "Євробанку". З 4 квітня, до узгодження його кандидатури з Національним банком України, О.Кобзєв буде виконувати обов'язки голови правління з наданням йому повного обсягу повноважень керівника банку відповідно до чинного законодавства. Цим же рішенням спостережна рада погодила звільнення за власним бажанням Дмитра Фурмана, який очолював "Євробанк" з 2008 р. (http://www.uabanker.net)

Довідка "SQ". "Євробанк" займає 98-е місце серед українських банків за розміром активів (0,8 млрд. грн.). Кредитний портфель банку - 437,5 млн. грн., у т.ч. портфель фізосіб - 120,1 млн. грн. По 50% фінустанови належить консалтинговим фірмам "Маркетингові технології" і "Фінанс Аналіт Сервіс". Банк підконтрольний колишньому голові правління "УкрСиббанку" Олександр Адаріч.

КБ "Південкомбанк" пропонує своїм клієнтам - власникам платіжних карт послугу зміни ПІН-коду, яка забезпечує додатковий захист коштів на картці. Провести зміну ПІН-коду клієнти можуть не тільки в банкоматах "Південкомбанк", а й у мережі банкоматів "Радіус", вибравши функцію "Зміна ПІН-коду". (http://www.uabanker.net)

Довідка "SQ". ПАТ "КБ "Південкомбанк" засноване в листопаді 1990 р. Банк входить до III групи банків за величиною активів (4 млрд. 562 млн. грн.). Основними акціонерами банку є Руслан Циплаков (безпосередня участь - 45,31%, опосередкована - 54 , 48%) і ПрАТ "Метал Юніон" (безпосередня участь - 45,12%, опосередкована - 9,36%). Філіальна мережа фінансово-кредитної установи налічує 35 регіональних підрозділів. "Південкомбанк" є учасником мережі банкоматів "Радіус", що нараховує більше 2 тисяч банкоматів по всій Україні.