З настанням холодів наші ніжки відчувають справжній стрес. Окрім низьких температур та сухого повітря, негативного впливу завдають щільне взуття. На додачу саме зимою знижується фізична активність, яка також не сприяє нормальному кровообігу у тканинах. Отож не дивно, що доволі часто виникають проблеми зі шкірою та нігтями. На допомогу прийде натуральна косметика для ніг та правильний гігієнічний догляд за стопами. Які ще нюанси врахувати, щоб ноги залишалися гарними та здоровими, розкажуть наші експерти.
Про які проблеми йде мова?
Якщо говорити про шкіру, то найчастішими результатами холоду та браку повітря стає сухість та тріщини. Нестача вологи провокує появу огрубілих ділянок й саме на них виникають пошкодження. Надто тісне взуття передавлює судини, через що нігті розшаровуються та стають тонкими. Не менше неприємних відчуттів виникає й внаслідок низької активності — набряки, втома та важкість у ногах зимою доволі розповсюджене явище.
Дієві поради косметологів
Для підтримки здоров'я ніг важливим є систематичний та комплексний підхід. Догляд за тілом та обличчям обов'язково має охоплювати гігієнічні процедури, які допоможуть повернути красу та молодість вашим ніжкам. Незалежно від того, в якому стані знаходяться ноги, взимку варто приділяти їм не менше уваги, ніж іншим частинам тіла.
Щоденні процедури
Зимовий догляд обов'язково має починатися з очищення шкіри ніг з наступним ретельним висушуванням, особливо між пальцями. Це стане профілактикою виникнення грибкових інфекцій та підтримає природний баланс у шкірі. Використовувати рекомендується м'які очищувальні засоби й мило. Шкарпетки необхідно змінювати щодня, віддаючи перевагу натуральним матеріалам, що пропускають повітря та дозволяють шкірі ніг дихати.
Живлення та зволоження
Задля запобігання пересиханню шкіри ніг рекомендовано використання живильних засобів. Зволожуючі засоби на основі натуральних олій допоможуть відновити водний баланс. Утримати живильні речовини та вологу у шкірі здатні продукти з оліями ші, кокосу, гліцерином.
Раз на тиждень варто робити скрабування для видалення змертвілих клітин, що сприятиме регенерації шкіри. Не зайвими стануть й олійні ванни для стоп — процедура відновлює нормальний кровообіг й пом'якшує шкіру. За бажанням можна додати до води морську сіль.
Профілактичний та лікувальний догляд
Для усунення наявних проблем та запобігання їх повторного виникнення корисними стане косметика для ніг з натуральним складом:
- за наявності пошкоджень — бальзам від тріщин на п'ятах;
- при появі втоми та набряків — заспокійливий бальзам для ніг.
Попередити мозолі та натертості можна, обравши зручне взуття за розміром. Так ваші ніжки не будуть затиснуті, або навпаки, надто вільні.
Додаткові процедури
Масаж після контрастного душу сприятиме відновлення циркуляції крові та стимулюватиме живлення шкіри. Після процедури використовуйте охолоджуючий гель для ніг, це подарує неперевершені відчуття легкості та пружності. Також не забувайте про фізичну активність — хоча б раз на день корисно походити по кімнаті босоніж, чергуючи навантаження на різні частини стоп.
Захист
Теплі носки та взуття по сезону вкрай необхідні елементи догляду за ногами. Якщо плануєте тривале перебування на вулиці при низьких температурах, заздалегідь нанесіть на стопи захисний крем або спрей. Так ви створите захисний бар'єр від проникнення холодного повітря та зможете запобігти обмерзанню.
Професійна допомога
Навіть при виконанні всіх рекомендацій може виникнути проблема, з якою важко впоратися самостійно. При наявності надто великих тріщин чи грибку варто звернутися до спеціаліста. Не зайвим стане відвідування подолога також у випадку, коли один з нігтів вростає в шкіру. Намагання самотужки розв'язати проблему може лише нашкодити, тож затягувати візит до фахівця не варто.
Догляд за ногами є турботою про здоров'я організму в цілому. Адже саме ніжки підтримують нас кожного дня та є опорною точкою всього хребта. Регулярні домашні та салонні процедури допоможуть підтримати красу та молодість ніг на довгий час.