Останнім часом суттєво зросло використання ворогом безпілотних літальних апаратів (БПЛА), призначених для виконання різних військових задач: розвідки, мінування, атак на військові та інфраструктурні об’єкти. Тому антидронові технології надзвичайно важливі у боротьбі із супротивником. З великими дронами ефективно справляються засоби ППО, зенітно-ракетні комплекси та великокаліберні кулемети. Дещо складніше виявити і поцілити у менші БПЛА, особливо ті, що літають на малих висотах. Саме з ними покликані боротися антидрони, купити які можна в інтернет-магазині SKYHUB.

засоби РЕБ

Сфери застосування антидрона

Антидронова рушниця або гармата – це ручна система захисту від безпілотників. Принцип дії цих засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) заснований на створенні електромагнітних завад для БПЛА, тобто антидрон https://skyhub.com.ua/antydron-systemy/ випромінює в його напрямку електромагнітні хвилі певної частоти, які глушать сигнальну систему дрона і переривають його зв’язок з пультом управління. Таким способом виводиться з ладу навігація БПЛА, він втрачає управління, повертається на базу або падає на землю. 

Сфери застосування антидрона – виявлення БПЛА та їх перехоплення чи знешкодження: 

  1. Для виявлення БПЛА антидрони ідентифікують їх присутність через системи сканування простору, визначаючи тип, розмір та інші параметри літального апарату. 
  2. Для перехоплення і знешкодження дронів застосовуються технології на основі сигналів завад у різних частотних діапазонах, а також кінетичні контрзаходи, які передбачають збиття дрона.

Для протидії БПЛА використовуються такі типи обладнання, як купольні і мобільні системи, детектори дронів та безпосередньо системи РЕБ, які відрізняються радіусом дії від 50 до 500 км, створюючи зони контролю за значними ділянками бойових дій і тилу. Водночас з виконанням військових завдань антидрони застосовуються для захисту критично важливих інфраструктурних об’єктів. 

Як вибрати антидрон

Купувати антидрони краще у профільних магазинах, таких як SKYHUB. Вибираючи засоби РЕБ, варто бути уважними до таких параметрів:

  • радіус придушення сигналів навігації та дистанційного керування;
  • діапазон частот та ефективність;
  • час автономної роботи та рівень робочої температури;
  • вага та розміри;
  • наявність додаткових пристроїв, які розширюють функціональність.

Для оптимального вибору важливо враховувати місце встановлення антидронового засобу, рівень захисту від зовнішніх чинників, можливості інтеграції з іншими системами.