Вчимо польську: корисні поради та програми
Польська мова є другою за популярністю після російської серед мов слов'янської групи, тому бажання говорити нею, розуміючи величезний потік інформації, не тільки обґрунтоване, а й дуже заохочувальне. Незважаючи на те, що польською розмовляють близько 50 мільйонів людей, вивчати її – завдання не з легких, яке вимагає посидючості, наполегливості і, звичайно ж, щирої зацікавленості. Існує безліч методів пізнання мовної навички.
Найбільш поширеним та зручним є запис у мовну школу, де можна відвідувати як групові, так і індивідуальні заняття. Другим не менш зручним варіантом є курси польської мови онлайн, які, наприклад, школа Language School проводить у форматі скайп-уроків.
Додатково можна озброїтися корисними сайтами, додатками та словниками, якщо ви надасте перевагу почати знайомитися з мовою самостійно:
1. Lingust.ru - містить понад 30 уроків для новачків, підійде тим, хто володіє лише російською мовою. Тут ви знайдете докладні розбори кожної теми, де особливу увагу приділено фонетиці.
2. Easy-Polish – цікавий сайт із зручним інтерфейсом, де ви зможете покращити свій словниковий запас.
3. PoPolskuPoPolsce – найкращий ресурс для вивчення мови (рівень А1). Сайт повністю польською мовою, однак, не варто лякатися. Інтерфейс має чудову структуру, у тому числі всі важливі теми для початку навчання. Подання польської граматики вражає.
4. SpeakASAP - програма для вивчення бази з нуля з безкоштовними уроками.
5. FunEasyLearn — безкоштовний додаток, який стане чудовим помічником у вивченні нових слів. 6. Rosetta Stone - цікавий додаток без перекладу. Щоразу рівень складності підвищується, тому також відмінно підійде новачкам або тим, хто вже володіє певною базою.
Словники:
1. Słownik SJP - тлумачний словник, в якому можна дізнатися тлумачення слів без перекладу.
2. Lingvopedia - словник, що допомагає розібратися в польських ідіомах та діалектах.
3. Lexilogos - словник для тих, хто володіє англійською.
4. Blabla - польсько-російський словник, в якому можна дізнатися правильність сполучення дієслів.
Програми для вивчення орфографії та граматики
1. Languagetool - відмінний додаток, який допоможе розібратися з правильністю написання слів, а також знайти помилки.
2. JakSiePisze – відмінний ресурс для перевірки орфографії.
3. Ortografika – ще один ресурс, який допоможе у правописі польських слів.
Розважальний контент для вивчення польської мови
Вивчення мови – це граматика і правила. Це ще й безліч розважальної та цікавої інформації, яка також стане чудовою базою для навчання.
1. Польські книги та аудіокниги – приділяйте вільний час читання та прослуховування літературних творів, що зробить вивчення мови захоплюючою. Ресурси: ebooks43.pl, wolnelektury.pl, chmuraczytania.pl, wolnelektury.pl. 2. Перегляд фільмів польською мовою – можна знайти багато цікавих фільмів, які розбавлять суспільство уроків та словників. Ресурси: vod.pl, Gofilm, cda.pl, Клуб шанувальників польського кіно.
3. Прослуховування радіо та перегляд телебачення польською. Ресурси: pl.online-television.net, onlineradio.pl, Polskie Radio.
Вивчення мов за підручниками – нудне і одноманітне заняття, яке вже давно відійшло в минуле. Вивчати мови зараз – не просто корисно, але ще й дуже цікаво, варто лише спробувати!