У селищі Рогань з'явився новий великий патріотичний мурал. Про це пише "Слобідський край".

Картину "Вільна", яка займає 225 кв. метрів, створила художник-мураліст Анастасія Худякова.

5 цікавих фактів про мурали

Мурали (настінні розписи) - це форма мистецтва, яка може перетворити міський простір. Мурали є яскравим прикладом того, як мистецтво може вийти за межі галерей і музеїв, щоб стати частиною повсякденного життя.

Стародавня історія. Мурали мають дуже давню історію. Одні з найбільш ранніх відомих муралів - це наскельні малюнки в печерах Ласко у Франції та Альтаміра в Іспанії, яким близько 17 000 років.

Соціальна значущість. Мурали часто використовуються як інструмент соціальних змін та активізму. Вони можуть привертати увагу до важливих проблем суспільства, таких як нерівність, екологія або права людини.

Найбільший мурал у світі. Найбільший мурал у світі знаходиться в Ріо-де-Жанейро, Бразилія. Він називається "Етніі" і був створений художником Едуардо Кобра до Олімпійських ігор 2016 року. Площа муралу становить понад 2 500 квадратних метрів.

Тимчасове мистецтво. Багато муралів недовговічні. Вони можуть бути пошкоджені погодою, зафарбовані або замінені новими роботами. Це надає їм особливої цінності як тимчасовому мистецтву.

Техніка фрески. Одна з традиційних технік створення муралів - фреска, за якої пігменти наносяться на свіжу, вологу штукатурку. Це дає змогу фарбам буквально "вростати" в стіну, роблячи зображення довговічнішим. Цю техніку використовували такі майстри, як Мікеланджело в Сікстинській капелі.