Сучасні технології дозволяють отримати тон емалі, що на 1-2 відтінки світліший за наявний, відновити красу та привабливість посмішки. Гіперестезія, або підвищена чутливість зубів після відбілювання є поширеною реакцією на процедуру. За умови дотримання рекомендацій стоматолога неприємні відчуття швидко зникають. Головне — забезпечення правильного догляду за ротовою порожниною.
Стоматологічні послуги з відбілювання
Сучасні стоматологічні послуги охоплюють відбілювання із застосуванням лазера, спеціальних кап або гелів. Отримання та швидкість результату залежить від індивідуального стану та особливостей пацієнта. У більшості випадків досягти бажаного відтінку зубів можна лише за одне відвідування клініки. Попередня консультація лікаря-стоматолога допоможе обрати варіант, що підходить найбільше.
Зазвичай стоматологічна клініка пропонує безпечне відбілювання з нанесенням спеціального розчину та подальшим впливом світла, тепла або лазеру. Попередньо проводиться гігієнічне очищення поверхні зубів та профілактичний огляд.
Відбілювання зубів: причини чутливості
Навіть професійне відбілювання зубів може призвести до збільшення чутливості емалі. Цей побічний ефект тимчасовий та виникає внаслідок того, що емаль після процедури стає послаблюється та стає більш пористою. Внаслідок цього харчові пігменти та кислоти легше та швидше проникають вглиб емалі.
У перші дні після відбілювання може відчуватися болючість тканин, зубів та ясен. Це явище нормальне, оскільки під час чищення зуби зазнавали впливу активних хімічних речовин. За кілька днів біль і дискомфорт у порожнині рота зменшуються, а потім і зовсім зникають.
Найбільш часті випадки виникнення підвищеної чутливості
За умови професійного відбілювання ризик появи неприємних відчуттів мінімальний. Виникнення підвищеної чутливості можливе внаслідок:
- намаганні самотужки відбілити зуби — народні методи, що засновані на застосуванні соди, лимонної кислоти, активованому вугіллі, можуть виявитися надто абразивними та шкідливими для емалі;
- неправильна концентрація дієвого розчину — зазвичай, виникає, якщо пацієнт придбав відбілюючий компонент та спробував самостійне його використання;
- недотримання правил догляду за ротовою порожниною — перед відбілюванням варто провести усунення карієсного пошкодження, запалень та локальних пошкоджень, оскільки після процедури їх кількість може суттєво збільшитися;
- неправильна підготовка — як і попередній пункт, наявність старих пломб, що погано прилягають до ясен та тканин зуба, може спровокувати розвиток запалення та підвищити чутливість;
- наявність не пролікованих хвороб — пародонтоз або рецесія, наприклад, здатні подовжити стан адаптації та відновлення;
- вживання гострої, твердої, гарячої чи холодної їжі та напоїв — різкий перепад температур негативно впливає на тканини та зубну емаль.
За умови вибору клініки насторожити має відбілювання зубів, ціна якого надто низька. Цілком ймовірно, що для процедури застосовуються несертифіковані засоби та технології.
Поради стоматолога
Тривалість неприємних відчуттів, що викликана підвищеною чутливістю зубів після відбілювання, у багатьох випадках залежить від того, наскільки пацієнти дослуховуються рекомендацій лікаря. Ось деякі базові поради, завдяки яким зуби відновлюються швидше:
- Після відбілювання не рекомендується їсти 3-4 години. Варто також відмовитися на деякий час від вживання гострих, занадто жорстких страв, холодної та гарячої їжі.
- В перші дві доби бажано вживати лише нетверді продукти кімнатної температури.
- Дуже корисно наситити організм магнієм та кальцієм, оскільки саме ці елементи допомагають швидкому відновленню нормальної чутливості та усуненню подразнень.
- Використовувати дбайливу зубну пасту. Переконайтеся, що показник її відносної абразивності не перевищує 50 RDA.
- На певний час доречно відмовитися від продуктів, що можуть сильно зафарбувати емаль. Ця порада спрямована на довготривале закріплення досягнутого відбілюючого ефекту.
Додатково зміцнити емаль та зменшити чутливість зубів допоможуть спеціальні засоби: пасти, зубні ополіскувачі та розчини, що призначає лікар для догляду. Профілактичними варіантами, що мінімізують ризик виникнення підвищеної чутливості після відбілювання є процедури ремінералізації й фторування, які мають на меті зміцнення зубів та усунення неприємних відчуттів.
Для щоденного використання варто застосовувати більш м'яку, ніж зазвичай, зубну щітку. Очищення рекомендується здійснювати легкими рухами, не довше 2-3 хвилин, приділяючи увагу місцям накопичення нальоту та залишків їжі.
Враховуючи ці поради, ви зможете швидше відновити нормальну чутливість та скоротити термін неприємних відчуттів.