Кабель СІП — це універсальні та надійні провідники електричного струму. Такі дроти сьогодні досить популярні з кількох причин: зручність прокладання, універсальне застосування, широкий вибір варіантів. Основна особливість кабелів СІП — простота прокладання. Такі кабелі не потребують додаткового армування, тому під час повітряного прокладання вони добре тримають форму, не провисають під власною вагою. А завдяки хорошій ізоляції навіть у разі перехрещування кабелів (часто трапляється під час сильних поривів вітру) не відбувається коротке замикання. Всі матеріали надані сайтом https://cable-ok.com.ua/sip/

Обираємо кабель СІП

Для якісного вибору кабелю будемо розглядати важливі характеристики, від яких залежить не тільки тривалість терміну дії кабелю, а ще й безпечність його використання.

  1. Перетин струмопровідних жил.

  2. Температурний режим.

  3. Ізоляційна оболонка.

Перетин струмопровідних дротів

Якщо ми розглядаємо кабель СІП, то мова йде про алюмінієві дроти. Усі марки кабелю СІП можуть мати різний перетин, який пов'язаний з фізичними характеристиками дроту і його здатністю протистояти навантаженням, проводити струм, витримувати певну напругу. Тому чим більший перетин, тим вищим може бути максимально припустимий струм.

Температурний режим

Кабелі СІП з різним перетином можуть витримувати різну температуру. Цей параметр необхідно врахувати під час вибору дроту. Якщо йдеться про звичайне домашнє використання, то проблем виникнути не повинно. Температура навколишнього середовища рідко піднімається вище п'ятдесяти градусів, а опускається нижче мінус п'ятдесяти. З такими температурами відмінно справляються будь-які типи СІП. Якщо буде більше нагрівання, то краще використовувати кабель марки СІП-4.

Ізоляційна оболонка

Обирати варіант слід виходячи з основних небезпек, які можуть виникнути для кабелю на вашій ділянці. Тому ізоляційну оболонку слід вибирати проміж таких варіантів:

  • ізоляція зі стійкого до ультрафіолетового випромінювання поліетилену;

  • ізоляція зі стійкого до атмосферних впливів поліетилену;

  • ізоляція з поліетилену зі зниженою горючістю.

У разі, коли дріт проходить у безпосередній близькості від вогню, то варто звернути увагу на негорючий кабель. Якщо ж ви живете в сонячному кліматі, то краще вибрати дріт з ізоляцією зі світло стабілізованого поліетилену, що не руйнується під впливом ультрафіолету. Атмосферостійка термопластична ізоляція підійде для тих місць проживання, де спостерігається часта зміна температури або ж бувають екстремально низькі і високі температури.