Один із важливих обов’язків роботодавця – створити для кожного працівника безпечне робоче місце, максимально усунути можливі негативні впливи на здоров’я. Ця вимога актуальна для будь-яких компаній, незалежно від напряму діяльності.
Організації, які прагнуть створити позитивний імідж і зарекомендувати себе найкращими на ринку, проходять сертифікацію на відповідність ДСТУ 45001. Це вагомий крок для забезпечення безпечних умов праці й турботи про здоров’я персоналу.
Особливості та вимоги стандарту
Цей документ був офіційно опублікований та вступив у дію з 2018 року. У ньому встановлюється мінімальний набір вимог щодо управління гігієною та безпекою праці. Стандарт описує як практичні вказівки, так і рекомендації щодо застосування вказаних регламентів і постійного контролю.
Наявність відповідного сертифіката підтверджує, що компанія створила належні умови та постійно дотримується вимог щодо безпеки на робочому місці. Це можливість забезпечити позитивний імідж перед працівниками та клієнтами, підвищити свою конкурентоспроможність на ринку.
ISO 45001 універсальний, його можна запровадити на будь-якому підприємстві, причому незалежно від напряму діяльності чи організаційно-правової форми. Під час розробки стандарту були враховані вимоги інших документів, зокрема OHSAS 18001:2007. У процесі створення брали участь експерти з більше ніж 70 країн.
Для чого потрібна сертифікація за ДСТУ 45001
Вимоги цього стандарту поширюються на різні види ризиків, пов’язані з безпекою та гігієною праці. Вони перебувають під постійним наглядом керівників, тому їх можна контролювати, щоб уникнути нещасних випадків та захворювань через шкідливі умови на виробництві.
Сертифікація не є обов’язковою, проте використання таких вимог дає компанії багато потенційних вигод:
- скоротити випадки професійних захворювань і травм на роботі;
- зменшити кількість та тривалість лікарняних, уникнути плинності персоналу й загалом збільшити продуктивність праці;
- сформувати культуру безпеки та турботи про здоров’я, зокрема з активним заохоченням самих працівників;
- зміцнити моральний дух робітників, створити позитивний імідж;
- зменшити кількість та суми страхових виплат.
Створити безпечні робочі місця й максимально усунути ризики для здоров’я на виробництві реально, якщо дотримуватися вимог стандарту ISO 45001. Сертифікація допоможе компанії завоювати довіру персоналу та клієнтів, уникнути проблем, пов’язаних із робочими травмами та захворюваннями.
Джерело: factumcentr.com.ua