Озима пшениця є однією з основних зернових культур в українському агросекторі. Ця рослина потребує ретельного догляду та забезпечення необхідними поживними речовинами протягом усього вегетаційного періоду. Саме тому підживлення озимої пшениці є критично важливим процесом, а від правильного вибору добрив та термінів їх застосування залежить стан рослин, їх стійкість до хвороб і несприятливих погодних умов, а також кінцевий урожай.

Ранні зернові ― урожай 2020: очікування vs реальність — КУРКУЛЬ

Строки підживлення озимої пшениці і способи внесення добрив

Внесення добрив здійснюється у три основні етапи:

  • при підготовці ґрунту
  • на етапі посіву
  • у період росту рослини

Внесення комплексних добрив у ґрунт під час оранки та посіву забезпечить проникнення поживних речовин глибоко у землю. Завдяки цьому рослина отримуватиме необхідні елементи впродовж усього періоду вегетації, а також краще кущитиметься, сформує міцну кореневу систему та буде більш витривалою до зимових умов.

 У післяпосівний період оптимальні терміни підживлення озимої пшениці залежать від фази росту рослин, адже внесення поживних речовин має відбуватись у потрібний час.

Осіннє підживлення озимої пшениці здійснюють для кращого вкорінення рослин, а також накопичення корисних речовин перед зимівлею.

Фосфор сприяє проростанню рослини, але його надлишок призводить до порушення білковості зерна та вмісту клейковини. Восени фосфорні добрива можуть застосовуватись у кількості 20-30 кг/га.

Калій підвищує стійкість пшениці до холоду та захворювань, проте застосування у великій кількості порушує засвоєння кальцію та магнію.

Через надмірне застосування азоту в осінній період рослини можуть переростати, погано переносити зимівлю та не мати захисту від шкідників. Нормальна частка азоту восени має становити близько 8%.

Листова підгодівля озимої пшениці - позакореневе підживлення озимої пшениці  навесні, восени | plantagroup.com

Весняне підживлення озимої пшениці проводиться у кілька етапів:

-  рано навесні, коли сніг зійшов, а ґрунт підсохнув (для швидшого відновлення вегетації після зими);

-  у фазі виходу в трубку;

-  під час колосіння.

На відміну від осені, для весняного живлення найбільш важливим елементом є азот, який покращить кущіння та утворення колосків. У цю пору кількість азоту може становити 30-60 кг/га. Попри загальні норми варто оцінювати стан ґрунту та рослин після зими, і в залежності від цього підбирати необхідну кількість добрива.

У фазі виходу в трубку живлення має найбільший вплив на продуктивність колоска, а отже, на кількість урожаю пшениці. На етапі колосіння внесення добрива сприяє росту верхніх листків та кращому фотосинтезу.

Отже, дотримання правильних термінів підживлення озимої пшениці та збалансована кількість добрив забезпечують рослинам необхідні поживні речовини на всіх етапах їх розвитку: осіннє внесення добрив сприяє кращому вкоріненню, зростанню та стійкості до зимових умов, азоту потребує найменше, в той час, як весняне живлення навпаки потребує більше азоту і сприяє підвищенню врожайності та якості зерна.

Підживлення озимих культур: етапи, особливості та терміни внесення добрив |  Блог LNZweb

Якісне підживлення озимої пшениці Нітроамофоскою

Внесення Нітроамофоски під пшеницю озиму– це ефективний спосіб комплексного збагачення необхідними поживними речовинами. Нітроамофоска містить три основні елементи: азот, фосфор і калій, що робить її універсальним добривом для озимих культур.

Переваги застосування Нітроамофоски-М для озимої пшениці

Добриво «Нітроамофоска-М» від компанії «Тетра-Агро» https://tetra-agro.com.ua/products/nitroamofoska_m має низку переваг, які роблять її ідеальним вибором для підживлення пшениці озимої на будь-якому типі ґрунту:

  • забезпечує ріст і захист пшениці, а також регулює кислотність ґрунту;
  • завдяки пролонгованій дії, надає комплексне живлення посівів, що знижує необхідність проведення додаткових підживлень;
  • всі гранули містять однакову кількість основних, мікро- та макроелементів;
  • збалансована дія всіх компонентів;
  • відсутність сегрегації під час зберігання та хороша розсипчастість при внесенні;
  • підвищує врожайність до 70% при правильному використанні добрива.

Тетра-Агро. Мінеральне добриво «Нітроамофоска-М»

Детальніше ознайомитись із результатами дослідження науковців щодо впливу добрив на збільшення врожаю пшениці можна за посиланням.

Норма внесення добрив під озиму пшеницю

Норми підживлення озимої пшениці залежать від типу ґрунту, стану посівів та агротехнічних умов. Загальні рекомендації щодо внесення «Нітроамофоски-М»: в межах 100-400 кг/га. Для озимої пшениці середня кількісна норма: 100-300 кг на 1 га.

Волинські агрономи з господарства «Буг» вже більше п'яти років застосовують «Нітроамофоску-М» для живлення озимої пшениці. Як і багато інших господарств, що співпрацюють з «Тетра-Агро», вони підтверджують покращення якості та кількості врожаю: до використання «Нітроамофоски-М»  врожай озимої пшениці складав 3-4 т з 1 га, а після – 5,5-6,5 т з 1 га.

Відеовідгук

Купити Нітроамофоску від виробника «Тетра-Агро»

«Тетра-Агро» – провідний виробник агрохімічної продукції, що пропонує високоякісну Нітроамофоску для сільськогосподарських потреб, а також допоможе підібрати найефективніший вид та норму внесення NPK добрива саме для вашого господарства.

Ознайомитися з ціною та замовити «Нітроамофоску-М» можна за посиланням: https://tetra-agro.com.ua/price.