Можна помітити, що досвідчені водії їздять так, ніби стають єдиним цілим зі своїм автомобілем. Це відчуття з’являється в автомобіліста не в перший день за кермом, а протягом багатьох років постійної практики.

Добре розвинений периферійний зір, чіткий слух і тонкий нюх. Здавалося б, як ці особливості здатні формувати професіоналізм водія, якщо тим самим можуть похизуватися й ті, хто ніколи не цікавився водінням? Відповідь проста — у випадку з керуванням автомобілем дуже важливо мати не тільки теоретичні та практичні знання, але й відчувати транспортний засіб: його габарити, особливості поведінки, працездатність двигуна тощо.

Сьогодні автошкола «Джаст» пропонує вам ознайомитися зі статтею, у якій розповідатиметься про те, як автомобіліст може досягти повного поєднання зі своєю машиною та стати професійним водієм.

«Відчуття машини» — це…

Напевно, ви не раз чули, як автомобілісти розповідають про свій досвід водіння. Вони часто говорять про те, що начебто поєднуються зі своєю машиною. Пересуватися на автомобілі їм неймовірно легко, вони почуваються у своїй тарілці. Це і є «відчуття машини». Водій насолоджується процесом водіння, водночас зовсім не знаючи страху чи невпевненості у своїх діях на дорозі.

Аби повноцінно «відчувати автомобіль», важливо:

  • чітко розуміти, за що відповідають усі механізми управління машини;
  • контролювати увагу під час руху автомобіля, щоби бачити та чути, що відбувається навколо;
  • не витрачати занадто багато часу на концентрацію лише на одному об’єкті, а постійно контролювати, що відбувається в полі периферичного зору.

Важливо також пам’ятати про перевірку сліпих зон; щоб автомобіль знаходився на правильній дистанції від супутнього транспорту та перешкод. Здобути таких навичок можна й потрібно в автошколі. Курси водіння в Києві від «Джаст» допоможуть як новачкам, так і більш досвідченим водіям знайти заповітне відчуття повного поєднання зі своїм автомобілем.

Чому водієві важливо мати чіткий слух і тонкий нюх

Керуючи великим механізмом, автомобіліст повинен вміти розуміти на слух, який шум у машині характерний для нормальної роботи, а який ні. Це допомагає передбачити та вчасно усунути певні проблеми, виявлені в роботі автомобіля за його звучанням. Досвідчені водії з великим стажем водіння здатні розрізняти звуки в машині за конкретними категоріями.

Наприклад, якщо скрегіт, стукіт, скрип тощо присутні безпосередньо в салоні автомобіля, варто перевірити, чи правильно працюють кермо, гальма, зчеплення, важелі та кнопки, призначені для керування транспортним засобом під час руху. Особливу увагу варто приділяти внутрішнім звукам. Брязкіт та інші дивні шуми можуть повідомляти водієві про проблеми в роботі двигуна, амортизаторів або підвіски автомобіля.

Теж саме стосується запахів у авто. Хороший водій відчуває, коли запахло бензином або є неприємний запах під час роботи пічки/кондиціонера.

"Джерело: just-avto.kiev.ua"