Приховані двері – відносно новий тренд, котрий привернув увагу багатьох покупців і дизайнерів інтерʼєру. Такі моделі є практично непомітними і це їхня головна особливість. Ефект прихованості досягається за рахунок того, що виробники не комплектують конструкцію лиштвами на прорізі, а використовують приховані петлі. Двері прихованого монтажу вибирають з урахуванням відтінку стінового покриття, що надає власникам оселі можливість створити ідеальний візуальний ефект.
Особливості та різновиди дверей: які краще купити?
Двері прихованого монтажу мають особливу конструкцію. Виробники створюють дверну коробку з алюмінієвого профілю, який в майбутньому можна буде обшити гіпсокартоном та пофарбувати в колір стіни. Для механізму використовується тільки приховані петлі, яким властива відсутність будь-якої частини зовні.
Полотно дверей являє собою щит, бо для його виготовлення не використовуються ніякі додаткові декоративні елементи. В більшості випадків використовують дерев'яний каркас чи шпон. Полотно обов'язково фарбують в ідентичний стінам колір або клеять на нього такі ж самі шпалери.
Міжкімнатні приховані двері бувають двох основних типів:
- Односторонні – полотно невеликої товщини, яке замасковано під обробку тільки з одного боку. З іншого вони виглядають як стандартний міжкімнатний проріз. Такий тип дешевий і його легше встановити.
- Двосторонні — товщина таких моделей визначається шириною стіни чи перегородки, полотно приховано з обох боків.
Також приховані двері класифікуються за способом відкривання:
- Розпашні – стандартні моделі, у яких полотна відкриваються вперед. Від звичайних їх відрізняє те, що проріз менш помітний, виднітись будуть тільки силует та ручка.
- Маятникові – так само відкриваються вперед, але тільки цим не обмежуються, по отвір повністю. повертається та двері можуть відкриватись в різні сторони. Встановлюються спеціальні завіси, які утворюють необхідну вісь оберту. У квартирах така модель зустрічається рідко, є біль розповсюдженою в заміських будинках з відповідною архітектурою.
- Роторні – двері з шарнірним механізмом, який обертається по типу роботи турнікета. Їх досить легко штовхнути плечем або рукою, щоб опинитися в середині кімнати, тому примітна ручка може не знадобитись.
- Розсувні – панель зсувається в сторону, тому не треба залишати запас місця перед входом в кімнату. Краще за все підходять для малогабаритних квартир – особливо, з вузьким коридором.
Переваги та недоліки
Переваги з практичної точки зору.
- Це сучасне рішення. Мінімалізм в сучасному світі є актуальним, тому відсутність видимих компонентів органічно доповнюють приміщення.
- Можливість оформити виріб під будь-який дизайн, що буде комфортним на випадок повторного ремонту
- Надійність Такий спосіб монтажу можливий навіть коли товщина стіни складає 7 см.
До недоліків можна віднести:
- Складне монтування. Виконати установку може тільки майстер на перших стадіях ремонтних робіт.
- Неможливість заміни стандартних дверей на виріб прихованого монтажу.
Переваг значно більше. Тому радимо вигідно купити такі двері в магазині Albero в Україні.