На запитання «як прищепити дитині любов до книг?» фахівці з дитячого читання напевно дадуть вам безліч порад, що надихають. І якщо серед них буде порада придбати комікси у книгарні Книголенд, то перед вами хороший фахівець. Роки спостережень і безліч наукових праць говорять на користь того, що комікси найпозитивнішим чином впливають на читачів-нехочух:
- роблять читання простим і захоплюючим процесом;
- збагачують словниковий запас;
- розвивають мислення та уяву.
Комікси мають і інші переваги, які можуть надихнути вас на покупку цілої полиці для них. А то й двох!
Комікси мотивують вчитися читати маленьких дітей
Рідко яка дитина пройде повз яскраву книжку з динамічними картинками і не захоче дізнатися, що ж у ній відбувається. Всі діти знають, що комікси, як правило, мають пригодницький чи комедійний сюжет. Ось він перший стимул навчитися складати літери у склади, а склади у слова.
Комікси підсилюють інтерес до читання
Навіть читаючи короткі репліки героїв, дитина все одно читає. І якщо не бурчати з приводу того, що читає він мало чи не те (на ваш погляд), у дитини інтерес до читання тільки зростатиме. У коміксах теж є:
- Сюжет із розвитком та конфліктами.
- Героями-антагоністами та протагоністами.
- Композиція.
- Символіка.
- Проблематика.
Тому перехід від коміксів, від графічних романів до текстових відбувається у юного читача природно та легко – в обох напрямках. А невпевнених у собі читачів комікси підтримують невеликою кількістю тексту, завдяки чому дитина лише зміцнює свою навичку читання та перестає боятися великих обсягів.
Збагачують словниковий запас
У коміксів є одна чудова властивість — вони відразу показують те, що відбувається. І якщо під час сюжету зустрічається якесь нове слово, значення якого дитина ще не знає, то контекст — ілюстрації — у будь-якому разі підкаже дитині, як її тлумачити. Особливо це стосується предметних, а абстрактних понять. Вчителі іноземних мов, до речі, активно використовують цю особливість коміксів для навчання дітей другої мови. Просто дають комікси іноземною мовою, які також пропонує Книгарня КнигоЛенд, і згодом діти починають розуміти значення нових слів інтуїтивно, спираючись на візуальний контекст.
Розвивають мислення
Зображення в коміксах, як правило, виразні, прості та інформативні. Історія, змушена економити на тексті, ретельно вибирає слова, щоб передати сюжет, але більшою мірою це роблять все ж таки ілюстрації. На сторінках коміксу може зовсім не бути тексту, і, проте, зіставивши малюнки з власним досвідом і знаннями, дитина зрозуміє, який час і рік описується, які емоції переживають герої, послідовність яких подій призвела героїв до того, що відбувається. Гартуючи комікси, наприклад популярний зараз в Україні Комікс "Вітчизна", читач неусвідомлено обробляє та аналізує велику кількість інформації та робить висновки, найчастіше досить складні.
Багато вчителів у Західній Європі та США так і зробили: вони стали заохочувати дітей читати навчальну літературу у вигляді коміксів.