Нещодавно минулий 2021-й наочно продемонстрував важливість програмних компонентів у повсякденному житті кожного з нас. Трудові будні у віддаленій формі, дистанційне навчання, тривога про своє здоров'я — тепер для цього потрібно якісне і добре перевірене програмне забезпечення. Це означає, що актуальність сфери ІТ лише зростає! Докладніше можна дізнатися про послуги тут, на сайті NIX Solutions. Тут детально розбираються найбільш актуальні тренди тестування ПЗ у 2022 році, які будуть корисні для ознайомлення як досвідченим ІТ-інженерам, так і компаніям з тестування в цілому.
Перспективи розвитку тестування
Стратегія об'єднання деяких об'єктів у загальну систему набула своєрідного позначення «Інтернет речей» (скорочено — IoT). Даний підхід стрімко почав розвиватися останні пару років, отже, з'являється дуже серйозна передумова до того, щоб створювати цілі екосистеми «розумних» об'єктів, які можуть виконувати управління речами і благами під кінцевого споживача (нас із вами). Тестувати подібне програмне забезпечення дуже складно, оскільки перевірки варто будувати одночасно щодо:
- масштабованості;
- безпеки;
- продуктивності та функціональності.
ВИКОРИСТАННЯ МАШИННОГО НАВЧАННЯ ТА ОСНОВ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ
За прогнозами деяких експертів, багато компаній і «великі гравці» на ринку товарів і послуг зроблять дані технології наріжними рішеннями у сфері програмного забезпечення, а отже, торкнуться і роботу ІТ-інженерів. Саме за допомогою машинного навчання можна вибудовувати збалансовані процеси, де:
- Роль людини зведена до нуля.
- Обсяги тестового покриття винятково розширюються.
АВТОМАТИЗАЦІЯ ПРОЦЕСУ ТЕСТУВАННЯ
Ця тенденція давно стала стійким вектором розвитку усієї сфери тестування ПЗ. Тільки автоматизація дозволяє користувачеві знизити суму ручних тестів і істотно прискорити виконання деяких дуже складних перевірок. Прогнозується, що 2023 рік стане етапом пошуку компромісу між ручним та автоматизованим тестуванням. Так як автотести можуть покрити значно більше тестового покриття, ніж ручне, але вони не можуть знаходити непередбачувані баги.
ТЕСТИ МОБІЛЬНОГО ПЗ
Коронавірус і всі пов'язані з ним наслідки, такі як карантин та самоізоляція, підштовхнув людей на зростання попиту використання портативних пристроїв. Така потреба автоматично провокує попит на послуги GameDev QA engineer. Це цікавий виклик для всієї індустрії тестування програмного забезпечення, оскільки запити та якість мобільного програмного забезпечення будуть неухильно зростати, а значить, щоб бути конкурентоспроможним, потрібно розвивати послуги з першокласного тестування мобільного програмного забезпечення. Очікування користувачів постійно зростають, а отже дбати потрібно не тільки про продуктивність та функціональність ПЗ, але й приділяти особливу увагу локалізації, адаптивності та UX. Дізнатися більше більше про команду фахівців, які реалізують такі стратегії, можна на сайті NIX Solutions.