Що ви знаєте про доставку морем? Зазвичай, відповідь така: це - популярний та універсальний, але довготривалий вид перевезення вантажу на великі відстані. Та чи відомо вам, що морська доставка дозволяє суттєво заощадити?

Щоб ви могли остаточно зважити всі «за» та «проти», ми зібрали всю актуальну та корисну інформацію про морський фрахт в одній статті.

Що це – морські перевезення?

Сьогодні морська доставка – одна з найбільш затребуваних послуг логістики. За даними ООН, морем здійснюється більше 65% всіх міжнародних перевезень.

Морські перевезення ще називають контейнерними, бо транспортування вантажу проходить у спеціальному контейнері. Він виготовлений зі сталі та укріплений, тому товар надійно захищений під час перевезення. Повний контейнер вантажиться на судно та відправляється у рейс. Тільки уявіть: сучасні вантажні судна можуть перевозити від 250 до 18 тис. контейнерів за один рейс. Наголосимо, що такі об’єми дозволяють знизити вартість транспортування.   

Типи контейнерів для вантажу   

Розрізняють такі типи:

·       FCL - Full Container Load. Контейнер завантажується продукцією від одного відправника. Перед відправленням вантажу він бронюється, повністю завантажується та відправляється отримувачу.

·       LCL - Less Container Load. Якщо у відправника невелика кількість товару, то відправити його можна у складі збірного вантажу. Тобто в один контейнер вантажиться продукція від різних замовників. Вартість визначається по місцю, яке займає вантаж у контейнері. Особливо вигідно це невеликому бізнесу, який не замовляє оптом. Не треба плати за «повітря» у контейнері.

Переваги морської доставки

·       Значна економія. Морська доставка найвигідніша та найдешевша через те, що вантажне судно споживає небагато палива, якщо перерахувати на кілограм вантажу. Особливо вражає різниця в порівнянні з авіадоставкою, яка є найдорожчою.  

·       Універсальність. Фактично морем можна перевезти будь-який товар, що знаходиться в рамках українського законодавства. Типи вантажів: штучні, рідкі, сипучі, та навіть, газоподібні.

·       Немає обмежень у габаритах вантажу. Треба транспортувати нафтову платформу? Це без проблем можна зробити морем. Звичайно, такий вантаж везуть нечасто, але можна уявити практично безмежні можливості морського перевезення.

·       Простота процесу завантаження і розвантаження. Морські контейнері уніфікували використання вантажно-розвантажувальної техніки.

·       Повна безпека. Вантаж захищений завдяки контейнеру. Окрім цього, перевезення морем підпадають під чіткі та суворі стандарти.

·       Регулярність перевезень. Вантажні рейси здійснюються на постійні основі. Проте є природні явища (шторм, замерзання води), які обмежують фрахт.

Недоліки

·       Фактор часу. Не секрет, що морські перевезення повільні. На жаль, вантажне судно просто не може пливти швидше. Тому термін доставки – 55-60 днів. Підприємці пристосовуються та змінюють формат замовлень.  

·       Вплив погодних явищ. Ніхто не може передбачити природні катаклізми. Вони можуть суттєво вплинути на час доставки.

·       Неможливість перевезення деяких товарів. Наприклад, швидкопсувні товари або фрукти та овочі.

Кому підходить доставка морем

Однозначна відповідь – всім. Морською доставкою користуються, як великі, так й невеликі компанії. Особливо:

·       підприємці, які хочуть заощадити на доставці;

·       підприємці, для який час не грає головну роль;

·       коли треба перевезти велику оптову партію товару або негабаритний вантаж;

·       треба доставити вантаж, який можна перевезти тільки морем.

Деякі компанії, наприклад M3Cargo, організовують доставку «під ключ». Це збереження вантажу та спокій замовника аж до моменту отримання замовлення в Україні.