Кольоровий металопрокат – це категорія металу, яка має попит у сучасній промисловості та будівельній галузі. Завдяки своїм фізико-механічним властивостям цей вид металопрокату є незамінним у будь-якому технологічному процесі. 

Найбільш поширеними представниками цієї групи металів є:

  • мідь;
  • бронза;
  • латунь;
  • алюміній та інші.

Їх характерне забарвлення, яке виникає в процесі хімічних реакцій, зумовлює їх назву, а характеристики безпосередньо впливають на формування прайс листа на кольоровий метал. 

AD_4nXdmA6KpkAE5x_YlRUF-KcSulu-p_cAFR76VqlbzAmW5Ux46YmNViSQugJTG_PLbrjIVSsU45FzUbs5nzWyvVddYlfskeU2dktoQUtRx2eS_F5D-G_LMajrJUn-l7JEBAztk_FzdQg?key=x2c6WefqLTEBMpgbCI94WPi_

Властивості кольорових металів

Основні фізико-механічні властивості визначають сферу використання того чи іншого кольорового металу. Ключовими є параметри міцності, пластичності, твердості металопрокату, які безпосередньо впливають на те, якою буде ціна кольорового металу. Ці показники впливають на здатність металу витримувати навантаження, проводити тепло, електричний струм та інші характеристики. 

  1. Мідь. Такий метал широко використовується в електроніці та електротехніці. Висока тепло- та електропровідність, а також гнучкість заготовок, є визначальними показниками для вибору міді при виготовленні кабелів і дротів різного перетину. 
  2. Латунь. Матеріал, стійкий до корозії та впливу вологи. Латунь широко використовується при виробництві водопровідних систем, а завдяки своєму унікальному забарвленню з латуні виготовляють декоративні елементи інтер’єру, а також для оздоблення фасадів. 
  3. Алюміній. Сфера застосування такого металу найбільш різноманітна. Завдяки відмінним показникам температурної стійкості, невеликій вазі заготовок і стійкості до корозії алюміній широко використовують не лише в будівництві, а й для створення побутових приладів. Алюмінієві конструкції поширені й в авіабудуванні, автомобільній галузі та інших сферах. 

Рішення купити кольоровий лист металу є дійсно стратегічно правильним, оскільки усі кольорові метали мають високі показники стійкості до корозії, мають тривалий термін експлуатації та не втрачають свій привабливий зовнішній вигляд через великий проміжок часу. 

Хімічний склад найбільш поширеного кольорового металопрокату

На вартість кольорового металу впливає і такий показник, як хімічний склад. Латунь, бронза, алюміній, мідь надзвичайно різноманітні за своїм хімічним складом.  Важливим етапом виробництва кольорового металопрокату є його легування, тобто введення домішок до складу металів. Це істотно впливає на фізико-механічні властивості заготовки. Так, наприклад, легування латуні за допомогою нікелю покращує її показники стійкості до корозії, а також посилює міцність латуні. 

Легування алюмінію допомагає отримати кращі показники оброблюваності та збільшити міцність металу.  

Процес покращення хімічного складу кольорового металопрокату дозволяє істотно розширити асортимент і, відповідно, прайс лист на металеві вироби, а також дозволяє створювати металеві заготовки під конкретні вимоги виробництва чи будівництва. 

Виняткова роль кольорових металів у різних сферах

Стрімкий розвиток технологій створює великий попит на сировину із кольорових металів, оскільки їх відмінні характеристики дозволяють використовувати кольоровий металопрокат у передових технологіях.  Так, наприклад, при створенні відновлювальних джерел енергії використовується алюміній і титан, завдяки стійкості та легкості металів з них виготовляють компоненти сонячних батарей. 

З бронзи виготовляють не лише нагороди для різних спортивних змагань. З цього металу роблять музичні інструменти, декоративні елементи під час будівництва приватних споруд і для облаштування міського ландшафту. Латунь – матеріал не лише для виробництва систем сантехніки. З неї виготовляють прикраси, цим металом прикрашають фасади будівель і створюють унікальні вироби.  А можливість додати гравіювання на металі відкриває для кольорового металопрокату безліч нових сфер застосування.  

Інноваційні способи застосування кольорових металів – це створення композитів, тобто поєднання металу з іншою сировиною. Це призвело до істотного збільшення попиту на кольоровий металопрокат у будівельній галузі, оскільки в результаті можна отримати нові продукти зі збалансованими властивостями. 

Інноваційні сфери використання кольорового металопрокату яскраво відображають їх  виняткову роль у розвитку технологій і формують зростаючий попит на кольорові метали у різних галузях промисловості та в будівництві.