Неспеціалістам може бути важко у це повірити, але ізольований цех - промисловий ангар можна побудувати за кілька днів!

Такі ангари зводить компанія Pol-Plan зі Стеншевська, один з провідних європейських виробників довготривалих тентових ангарів з максимальним прольотом до 60 метрів. Всупереч зовнішньому вигляду, це не лише тимчасові споруди, а й міцні конструкції, розраховані на термін експлуатації навіть до 50 років. Насправді, той самий ангар, побудований з легких і міцних алюмінієвих профілів і пристосований до місцевих вітрових і снігових навантажень (до 300 кг/м2), може використовуватися як тимчасова споруда протягом 180 днів на підставі заявки або як постійно прикріплена до землі споруда, що вимагає дозволу на будівництво.

63f1359f47237.jpg

Чудовим прикладом потенціалу застосування таких ангарів є нещодавній проект компанії Pol-Plan в Корніку, де в 2021 році для компанії Mark-John був побудований ізольований промисловий ангар.   Ангар розміром 24х30х4,5 м з обшивкою стін з сендвіч-панелей з поліуретановою серцевиною був зведений за кілька днів на бруківці. Технологія будівництва тентових ангарів дозволяє швидко зводити навіть ангари великої площі без використання підйомних кранів. У більшості випадків також не потрібні бетонні фундаменти.  Достатньо бетонної підошви фундаменту, що економить час і позитивно впливає на інвестиційні витрати. Надувна покрівля - це рішення, в якому ізоляція утворюється за рахунок шару повітря, закачаного між мембранами з міцної ПВХ-тканини.

63f135ac7eb2b.jpg

Це найкраща доступна форма ізоляції покрівлі для ангарів, щодо нормативні документи вимагають використання ПВХ-тканини як обшивки покрівлі. Необхідним обладнанням є насос, який автоматично підтримує тиск. Додатковою перевагою цього рішення є те, що воно сприяє самостійному сповзанню снігу з покрівлі. У цеху працюють цінні верстати з ЧПУ з виробництва металевих запчастин, що свідчить про довіру з боку клієнта. Істотною перевагою промислових ангарів для довгострокового використання є те, що вони можуть бути легко розширені, що обумовлено модульністю сегментованої конструкції. Маючи вільний простір перед ангаром, компанія Mark-John зважилася саме на таке розширення. За п'ять сонячних травневих днів ангар розширився ще на шість 5-метрових сегментів. В результаті отримано готовий до експлуатації ангар розміром 24х60х4,5м, вартість будівництва якого є дуже привабливою в порівнянні з традиційними технологіями.  Промисловий ангар обладнаний вікнами, водостоком, системою вентиляції та розсувними воротами.

63f135b4118a1.jpg

Наскільки міцним і надійним є цей тип конструкції, можна побачити на прикладі рішення Ілона Маска розмістити виробничу лінію Tesla в металевому ангарі. Вся робота, від заливки фундаменту до початку виробництва, зайняла кільканадцять днів. У випадку менш вимогливого виробничого процесу може бути достатньо неізольованого ангару з ПВХ-обшивкою стін і покрівлі, щоб забезпечити захист від вітру та опадів. Такий ангар може мати встановлені по всій довжині ворота з прозорою ПВХ-обшивкою. Таке рішення з відкритим плануванням полегшує доступ до виробничих станцій. В іншому варіанті ангар може мати стіни з трапецієподібного листового металу. Крім того, ангар може мати фотовольтаїчну установку на даху, що є все більш економічно вигідним рішенням.