Що таке агроволокно для соломи?

Перспективи соломи, як енергоресурсу в Україні, надзвичайно великі. На сьогодні практично кожне аграрне підприємство вирощує пшеницю, солома з якої використовується для годівлі худоби. на підстилку чи для виготовлення паливних брикетів та пелет. 

Саме з останньою сферою застосування і пов’язують майбутнє соломи в Україні. За останні кілька років було змонтовано чималу кількість сушарок зерна, які працюють на солом’яних пелетах, або ж  в чиїх котлах спалюється солома прямо в рулонах. Деякі громади побудували котельні на соломі, які опалюють муніципальні споруди.

Але, на превеликий жаль, в Україні досі існує негативна практика спалювання соломи в полі, хоч це і карається законом.

Ще більшою проблемою є переважно нехлюйське ставлення аграріїв до соломи під час її зберігання і нерозуміння її справжньої цінності. Ті підприємства. що використовують солому в годівлі ВРХ чи підстилки, хоча б трохи намагаються зберегти її поживні якості. Вони будують капітальні укриття або ж, для економії коштів, використовують агроволокно для накриття сіна та соломи. Та переважна більшість - зберігають цей важливий енергоресурс просто неба. Вона мокне, пріє, гниє... 

Вам доводилось бачити скирти сталої струхлявілої соломи вздовж доріг на полях? Так ось знайте, що 1 тонна соломи в собівартості обходилась аграріям від 1500 до 2000 грн в круглих рулонах, та від 1200- до 1700 грн в квадратних тюках. Уявляєте на яку суму соломи просто згниває в полях України щорічно?

Десятки мільйонів грн.

В компанії АГ-БАГ-УКРАЇНА стверджують, що зберігати солому правильно доволі легко і це не потребує значних додаткових витрат. Оскільки ціна на агроволокно, яким в компанії рекомендують укривати скирти соломи, не перевищує 1,5 євро на тонну соломи на рік зберігання. Це майже в 10 разів дешевше ніж просто викинути спорчену солому, не враховуючи витрат на її утилізацію. 

Дізнатися як вибрати агроволокно доволі просто. Головне знати, що потрібно використовувати волокно з безкінечним плетінням. Саме воно забезпечує правильне зберігання сіна та соломи та захистить від атмосферних опадів і сонця, дає змогу швидке провітрюватись та просушуватись соломі. Якщо ж використовувати волокно з штампованих волокон - є ризик, що ви викинете гроші “на вітер”. Детальніше за посиланням: https://ag-bag.ua/advice/nakrytie-tjukov-agrovoloknom_-prakticheskie-sovety

Купити агроволокно в Україні можна у компаній-постачальників сільськогосподарських товарів. Звертайте увагу на продукт який вони пропонують, виходячи з рекомендацій, наданих вище.