Щоб шкіра залишалася здоровою, необхідно регулярно очищати її перед сном та робити професійну чистку кожні 4-5 тижнів. Розглянемо, які бувають види чистки обличчя та що підійде саме вам.
Чистка обличчя: навіщо потрібна і як підготувати шкіру
Глибока чистка шкіри обличчя - це багатоетапне очищення шкіри, яке включає пілінг, різнопланові маски, чистку, масаж, а також етапи зволоження та відновлення. Всі засоби на кожному етапі підбираються залежно від конкретних проблем та типу вашої шкіри. Деякі засоби зміцнюють шкірний покрив, інші - підсушують акне і звужують пори, треті борються з недоліками та усувають подразнення.
Багато хто запитує: чи всім потрібна ця процедура, і чи робити чистку обличчя власницям здорової нормальної шкіри? Будь-який косметолог відповість: так. Стандартний догляд рекомендований будь-якому типу шкіри кожні 4-6 тижнів, при відсутності особливих протипоказань. Якщо ви ще не знайшли свого кваліфікованого косметолога, переходьте на сайт, та обирайте кращих фахівців: https://lasergood.com.ua/ru/cistka-obliccya.
Підготовка до чистки обличчя
Професійна чистка обличчя вимагає ретельної підготовки. Перед чисткою обличчя, будь-якого виду, необхідно позбутися макіяжу ніжними засобами. Якщо ви використовуєте для зняття макіяжу міцелярну воду, обов'язково промийте обличчя водою. Після гідрофільного масла потрібно нанести пінку. Далі косметолог повинен нанести лосьйон чи гель для підвищення ефективності процедури. Засіб підбирається з урахуванням особливостей шкіри. Запам'ятай, що повністю очищати суху шкіру не можна.
Як часто робити чистку обличчя
Глибока частка покращує зовнішній вигляд шкіри обличчя та вирівнює її колір. Деякі види професійної чистки вирішують проблеми появи акне та закупорки пір.
Для досягнення найкращих результатів косметологи рекомендують повторювати глибоку чистку обличчя 2-3 рази за сезон з інтервалом в один місяць. Іноді фахівці скорочують чи збільшують кількість процедур. Такий графік розраховується індивідуально та залежить від конкретних проблем та особливостей шкіри.
Після очищення та оновлення дерми рекомендується використовувати крем із SPF, щоб уникнути пігментації та сонячних опіків. З іншого боку, дерматологи радять регулярно користуватися SPF для уповільнення старіння шкіри та захисту від меланоми.
Чистка шкіри: показання та протипоказання
В першу чергу, чистка підходить власницям тьмяної та проблемної шкіри. Регулярне глибоке очищення відлущує верхній шар, що допомагає доглядовим засобам краще проникати у шкіру. Також чистка обличчя уповільнює процес старіння та підвищує пружність зрілої шкіри.
Коли потрібно зробити глибоку чистку обличчя?
Обов'язково потрібно зробити чистку обличчя, якщо з’явилися такі симптоми:
- зовнішня закупорка пор, або чорні крапки;
- збільшення виділення шкірного сала;
- тьмяний, нерівний колір обличчя;
- набряки;
- вугровий висип;
- розширені пори;
- себорея;
- втрата пружності.
На жаль, не всім можна зробити чистку швидко та безболісно. Професіонал повинен визначити, чи є у вас індивідуальні протипоказання, перш ніж підбирати косметику і, тим більше, приступати до процедур.
Базові протипоказання до професійної чистки обличчя
- порізи чи садна;
- синці;
- шкірні захворювання (активна екзема, дерматит, псоріаз);
- гормональні вугри;
- вугрова розацеа;
- сонячний опік;
- лопнуті капіляри;
- будь-яка чутливість чи алергія на засоби, які використовуються під час чистки;
- прийом ліків, які можуть розпочати реакцію з косметичними засобами;
- серцево-судинні захворювання (тромбоз, флебіт, гіпертонія, гіпотонія, стенокардія);
- використання кардіостимулятора.
Ультразвукова чистка обличчя
Таке чистка обличчя в салоні проводиться за допомогою ультразвукового шпателя. Ультразвуковий вібруючий апарат виводить назовні забруднення зі шкіри без неприємних запахів. Також шпатель видаляє верхній шар мертвих клітин, що оновлює епідерміс. Пам'ятайте, що УЗ-чистка не просто очищає шкіру, а й тонізує, зволожує та вирівнює її.
Під час УЗ-чистки на поверхні шкіри утворюється тонкий шар озону, який знищує всі мікроби. Шкіра не тільки очищується, а й ретельно дезінфікується.
Чистка обличчя ультразвуком триває 20-30 хвилин. Після неї шкіра виглядає зволоженою та здоровою. Процедура не має обмежень і є абсолютно безпечною для власниць усіх типів шкіри. УЗ-чистка рекомендована всім, хто не переносить грубий механічний пілінг, але хоче мати свіжу і чисту шкіру без небажаних слідів.
Що робити після ультразвукової чистки обличчя?
Незважаючи на те, що ці пункти дуже важливі, багато хто їх ігнорує, а потім скаржиться на те, що результат не виправдав очікувань. Ознайомтесь уважно з цими рекомендаціями:
- у перші 72 години не користуйся декоративною косметикою;
- щогодини наносьте на очищену зону зволожуючий крем;
- на якийсь час відмовтеся від сауни, басейну та лазні;
- не виходьте на агресивне сонце і не засмагайте;
- пийте більше чистої води, щоб уникнути зневоднення;
- перед виходом на вулицю наносьте сонцезахисний крем;
- вранці та ввечері освіжайте очищену шкіру кубиками льоду. Використовуйте при заморожуванні тільки очищену фільтровану воду.
Комбінована чистка обличчя
Комбінована чистка обличчя - це поєднання кількох методів професійного очищення. Щоб створити максимально ефективний спосіб очищення, були з'єднані дві технології – механічна та ультразвукова чистка в одній процедурі. Ручна чистка спеціальними інструментами застосовується тільки на забруднених зонах обличчя, решта очищення проводиться ультразвуковим апаратом. Наприкінці косметолог наносить заспокійливі засоби. Підійде зволожуюча сироватка чи крем.
Механічна чистка обличчя
Механічна чистка зазвичай використовується для лікування не гладкої шкіри, нерівностей і невеликих рубців після хвороби. Така чистка обличчя проводиться за допомогою спеціального пристрою, оснащеного швидкою щіткою, що вібрує або обертається, а також спеціальними приладами з петельками або отворами в центрі для видалення локальних запалень і забитих пір. Процес загоєння шкіри після механічної чистки досить тривалий – близько 10 днів. Після механічної чистки обличчя рекомендовано уникати прямих сонячних променів і користуватися санскрином з високим фактором захисту.
Чистка обличчя у косметолога: який вид очищення вибрати
Розповідаємо, як проходить чистка у професійного косметолога та як вибрати правильний метод очищення.
Глибока чистка обличчя: що робить косметолог
1-й етап – пілінг. Для пілінгу зазвичай використовується гліколева кислота. Вона відлущує шкіру і відкриває пори. Косметолог адаптує пілінг-комплекс до особливостей вашої шкіри. Пілінг видаляє верхній шар відмерлих клітин дерми.
2-й етап – чистка. Після пілінгу косметолог видаляє вугри, чорні крапки та інші забруднення, які заважають нормальному функціонуванню шкіри.
3-й етап – зволоження. Потім фахівець робить масаж і наносить зволожуючі засоби, які омолоджують, живлять шкіру вітамінами і поживними речовинами.
4-й етап – теплова маска. Маска заспокоює шкіру і запобігає почервонінню та сильному подразненню після агресивної процедури. Потім косметолог акуратно знімає маску, і завершує процедуру легким масажем з нанесенням доглядової косметики.
Як підібрати оптимальний метод чистки шкіри виходячи з її типу:
Нормальна шкіра
Власницям нормальної шкіри без особливих проблем рекомендована ультразвукова чистка. Механічна чистка - ідеальний варіант для нормальної шкіри з розширеними порами, вуграми та чорними комедонами.
Суха та чутлива шкіра
Деякі косметологи призначають УЗ-чистку для чутливої сухої шкіри, вважаючи її найменш травматичною. Ультразвук не тільки очищає, а й глибоко зволожує та тонізує шкіру обличчя.
Жирна шкіра, схильна до почервоніння
Для проблемної, пористої та жирної шкіри підійде механічна чистка.
Можливі протипоказання, проконсультуйтеся з фахівцем