Можна надати просту відповідь на запитання: боларди, що це таке? Це стовпчики, що стоять вкопані на вулицях вздовж тротуарів, при в’їзді во внутрішню територію, оточують пішохідні зони в місцях великих потоків людей. За довго до старту виробництва компанією TiSO з початку 18-ого ст. в Англії в якості болардів використовували старі гармати, які частково заривали в землю, позначаючи тим пішохідні шляхи і захищаючи людей від наїздів каретами. Але не англійці були першими, в давньому Римі до болардів пришвартовували судна на набережній, а на «шляхах римлян» ними позначали відстані.
Боларди або стовпи, якщо їх є достатня кількість виконуватимуть важливу роботу і нарешті розставлять всіх учасників дорожнього руху згідно пріоритетів. В кожному населеному пункті учасники дорожнього руху мають розташовуватися за своєю важливістю в наступному порядку:
- Пішоходи;
- Велосипедисти;
- Громадський транспорт;
- Автомобіль, як активний учасник, тобто що рухається;
- Автотранспортний засіб, що не рухається, тобто припаркований.
Як очевидно, припарковані автомобілі є останніми в переліку пріоритетів і частка дорожнього простору, який вони займають, має відповідати їхньому місцю. Та в реаліях сьогодення все навпаки – нерухомі транспортні засоби займають чималу площу доріг, тротуарів, дворів та проїздів і в більшості випадків ці паркування перешкоджають іншим учасникам транспортної системи.
Тож боларди – це простими словами стражі на захисті прав пішохідної частини населення і помічники для автомобілістів, які бажають рухатися. Задачі ці є різними і для ефективного їх виконання компанія TiSO пропонує своїм споживачам широкий вибір болардів на всі можливі випадки. Вони можуть працювати у ручному режимі (в разі не частої зміни режиму), у напівавтоматичному режимі (в місцях, де неможливо чи не зручно забезпечити електропостачання), в автоматичному режимі (при частій зміні режимів), при цьому регулювання може відбуватися по кількох стовпчиках одночасно, дистанційно і зі світловим та/чи звуковим супроводом. Немаловажний аспект: в режимі «проїзд дозволено» стовпчик опускається під поверхню дорожнього полотна повністю і не створює таким чином ніякої перешкоди для рухомого транспорту.
У випадках, коли на окремих ділянках вулиць, площ обмеження руху чи паркування встановлюються у короткотерміновому режимі чи одноразово, застосовують з’йомні боларди, які працюють в одному режимі: заборони проїзду чи паркування. А коли термін заборони закінчується, то такі боларди просто знімаються з місць встановлення.
Для того, аби представникові покупця придбати оптимальний вид болардів і не мати зайвого клопоту та витрат, радимо звернутися по консультацію до спеціалістів компанії TiSO.