Існують такі поширені хвороби, на які страждають як діти, так і дорослі. До цього переліку увійшов і цукровий діабет. Він має декілька різновидів. І серед них діабет 2 типу є найбільш поширеним. Як свідчить статистика, його діагностують майже у 90% відсотках хворих. Тому є сенс дізнатися про нього більше.
Основні подробиці
Згаданий вище варіант цукрового діабету є метаболічним захворюванням. У процесі його протікання підшлунковою залозою не виробляється достатня кількість інсуліну. Або він не засвоюється тканинами організму у достатньому обсязі. Відтак зміст глюкози у крові постійно знаходиться на підвищеному рівні.
Недуг зазвичай діагностують у дорослих людей. Серед дітей та підлітків він зустрічається вкрай рідко. Однак знати більше інформації завжди буде доцільно.
Важливі деталі
Ось головне про цукровий діабет 2 типу що допоможе робити як профілактику хвороби так і успішно її долати.
Вище було вже вказано про основні ознаки недугу. А якщо говорити конкретно, то все виглядає таким чином. Почати треба з інсуліну та його важливої ролі, яку він відіграє у нашому організмі.
Зокрема завдяки інсуліну глюкоза з крові живить тканини і клітини, що потрібно для загального здоров’я. Якщо ж з створенням інсуліну виникають проблеми, то рівень цукру в крові зростає та перевищує допустимі параметри. Відтак виникає стан, який називається гіперглікемія. Водночас підшлункова заліза швидко виснажується.
Діабет другого типу розвивається повільніше ніж його перша складова. Проте є деякі ознаки, які дають підстави замислитись та почати вживати певні заходи. Ось основні симптоми хвороби:
- часті походи до туалету особливо вночі;
- підвищене відчуття втоми;
- початок втрати ваги без дієт та додаткових зайвих зусиль;
- повільне загоєння порізів та інших подібних ран.
Сюди також слід додати постійне проявлення спраги. Може также погіршитися і зір, на що також треба звернути свою увагу. Ще одною ознакою може стати поява знебарвлених плям на деяких частинах шкіри. Значна кількість симптомів може відчуватись вже на стадії встановлення діагнозу.
Що ж до факторів ризику, то їх існує одразу декілька. На сам перед це вік, зайва вага, та повсякденний малорухливий спосіб життя. Свою роль відіграє і генетична схильність.
Поки діабет другого типу вважається хворобою невиліковною. Але можна досягти ремісії завдяки схудненню. Відтак необхідність в прийманні призначених ліків фактично відпаде.