Коли з собакою щось не так, то не завжди легко помітити з першого погляду. Варто поспостерігати за поведінкою вихованця – будь-які відхилення від норми повинні викликати настороженість. Ваш собака, зазвичай веселий і енергійний, раптом став млявим і відмовляється грати? У нього немає апетиту, хоча він з'їв би все, що ви поклали в миску раніше? У такій ситуації варто відвідати ветеринара, щоб дізнатися, чи не страждає він на якесь захворювання. Більше інформації ви можете отримати на сайті sobakomaniya.com. Це професійний сайт з цікавою інформацією.
Пригнічений собака - ознака хвороби?
Депресія є одним із симптомів багатьох захворювань, які можуть вразити вашого вихованця. Варто почати турбуватися, якщо ваш собака:
- день у день стає млявим;
- у нього пропадає апетит;
- він багато спить.
Цей стан може бути спричинений багатьма причинами, такими як лихоманка, біль, загальне нездужання. Ви не можете ігнорувати ці ознаки, особливо коли молодий собака. У щенят через слабкіший імунітет хвороби дуже швидко прогресують. Якщо ви бачите, що ваш собака не такий енергійний, як звичайно, або поводиться некомфортно, якнайшвидше зверніться до ветеринара — негайне втручання може навіть врятувати йому життя.
Хвороби собак та їх симптоми
Ось кілька прикладів найпоширеніших захворювань собак та їх симптомів.
- Гіперплазія передміхурової залози. Гіперплазія передміхурової залози у собак зустрічається практично у кожного некастрованого собаки старше 5 років. Це з відцентровим, симетричним зростанням паренхіми передміхурової залози, викликаним дією дигидротестостерона на передміхурову залозу.
- Ентеріт. Запалення кишечника, основною ознакою якого є діарея, є однією з найчастіших недуг чотирилапих. Це може бути викликано багатьма факторами – від бактеріальних інфекцій та паразитів до харчових отруєнь. Якщо у вашої собаки діарея, подивіться на її фекалії - якщо вони містять кров, слиз або паразитів - негайно зверніться до ветеринара. Також необхідно стежити за раціоном свого вихованця та стежити за тим, як він реагує на ті чи інші продукти.
- Запалення вуха. Отит - дуже поширене захворювання собак, особливо з висячими вухами. Вологе та тепле середовище сприяє розвитку збудників, що викликають запалення слухового проходу. Захворювання проявляється свербінням вух - собака свербить, мотає головою, можуть бути: рясні виділення і неприємний запах. Невиліковані вушні інфекції можуть навіть призвести до втрати слуху.
- Дисплазія кульшового суглоба. Це захворювання часто зустрічається у собак великих порід. Це дегенерація кульшового суглоба, спричинена генетичним фактором, а також надмірним навантаженням на суглоби, особливо в щенячий період. Собака, вражена цим захворюванням, неохоче грає, змінює манеру рухів - розгойдується при ходьбі, сідає на стегно або підгорнутий хвіст, під час активності виявляє болючі симптоми. У рамках профілактики необхідно стежити за тим, щоб собака зберігав належну вагу та силу. Крім того, варто провести рентгенологічне дослідження, яке вказує на захворювання у ранньому віці.
Деякі захворювання можуть мати чітких симптомів. Іноді їх небагато, але саме час лікарського втручання найчастіше визначає здоров'я і навіть життя вихованця. Не варто недооцінювати найменше відхилення від норми!