Клопи в будинку – явище неприємне, але з ним цілком можна впоратися. Як виявити клопів у будинку, як виглядають їхні укуси, які засоби допоможуть позбутися від клопів. Пізнавальний журнал «LifeHack» підготував корисні поради, які точно стануть в нагоді, якщо в будинку завелися клопи.

Постільні клопи не відійшли в минуле. Ці паразити можуть з'явитися в будь-якій квартирі, і її соціальний статус для цих кровосисних комах абсолютно не важливий.

EjlW_0PpJvuV_6fx_lSaY2FF_N9M64WmL6wzdVjn2bLy8c7jaYZMjG_hgow88XZ6zrWG0yEMQMqZ-KEFB9du9yFqkhyvP-rwvgcYoE4Q220WRQ4VyUOATtuhA8eoEmwsWzfmYZ44TT9W-h_O6-1D4z-2h6wFIpF7xrhJpc4rm4W1QMVAkuFeOtkn-Q

Як зрозуміти, що вдома завелися клопи

Постільний клоп – комаха. Розміром близько 0,5 см темно-жовтого чи коричневого кольору. Тіло сплющене – така форма допомагає здебільшого не бути розчавленим, наприклад, коли людина уві сні повертається. Ситий паразит менш рухливий і округліший. Ця нічна комаха нападає під час сну, коли жертва максимально розслаблена і беззахисна.

З'явитися вони можуть із різних причин. Чистота та постійна гігієна приміщення, звичайно, знижують ризик зараження, але це теж не панацея. Комах можна занести на взутті, будівельних матеріалах, з будь-яких місць скупчення людей. Тому, навіть якщо у вас новенький будинок, важливо точно знати, що робити, щоб не кусали клопи, та розуміти як із ними ефективно боротися.

1BUV89NfFDxB2UzohmKmyLSEVemgjEuPrI5hGKicKEyn-GdIY8UxueKfo3OU_3NuBs9DXXPhsJEM21gnj24BlAww1QhoaBAbkp73lXw2_bo4BC9fZ7lumdMHPt8qtj4bl-J2vzmelmZb7hOre1OoESFESO6puEdlTzd-5HAQSzqszcIvD2VEOa2S8g

Як виглядають укуси клопів

Одна з перших ознак того, що в будинку мешкають клопи, – поява укусів на тілі. Оскільки комаха в процесі насичення просувається по тілу, ранки розташовуються поруч, найчастіше ланцюжком. Один кровосос може ставити за раз близько трьох-п'яти ранок.

Укуси комахи можуть викликати сильну алергічну реакцію: вони запалюються та збільшуються, іноді може піднятися температура. Однак у деяких людей вони взагалі не виявляються. Це не означає, що клопи кусають вибірково, просто організм не завжди дає помітну реакцію.

Клопи безболісно кусають відкриті ділянки шкіри вночі і рідко помічаються постраждалими. Укуси зазвичай виникають на обличчі, шиї, кистях рук. У деяких реакцій не виникає, і єдиною ознакою укусу є невелика точка. Помічено, що у людей похилого віку вони проявляються рідше.

Класичний прояв укусу клопа – пухир близько 2–5 мм, який найчастіше супроводжується свербінням. У деяких пацієнтів спостерігаються безсимптомні пурпурові плями у місцях укусів, може також виявлятися як кропив'янка.

pGho_W-cRBK2qFbpfHjon0ZA5I3n4JRTyTxGwaQR7Nv3OI2IaYxO8F0Bx5EUU5Qz8-zI6EoHYTeAxOgypktzaOHu7kArxi3J36qkV2bjR4H-4YlI7naNaZXRc6qLF1qU0FvNZlOGwfml3wGJky3-cwg

Як виявити клопів

  1. Уважно перевірте постільну білизну. Клопи залишають екскременти – маленькі чорні крапки. Також можна побачити крихітні сліди крові після укусів.
  2. Оскільки ці комахи активні в нічний час доби, їх можна побачити близько четвертої-п'ятої години ранку, якщо ввімкнути світло. Саме у цей період вони виповзають.
  3. Обов'язково треба перевірити місця можливого проживання паразитів. Кровосос намагається триматися ближче до джерела харчування, тому найчастіше ховається у швах матраца, дивана, оббивки – неподалік спального місця. Але можуть і причаїтися у місцях, де їх навряд чи потривожать: у плінтусах, тріщинах або за шматками відклеєних шпалер, картинами, килимами.
  4. Навіть якщо самих комах не видно, у місцях їхнього перебування залишаються скинуті хітинові оболонки.

QsPoyb9RgcCoQ9rH0NoaSAJbDSVPBSLN4Q8zdOJmAZYC-1ICMnoH5KZuR5r5f1ohkAuxkBgt_nTKXaCoHQ1sPjoGmw0Kj-DBki-png7L7SRa5r4ZB3KetcPMkjIczcyk9WFHEX4UNtsz1INOAyddah0

Як позбутися клопів

  1. Ідеальна температура для клопів +20-30 °С. Тому її значна зміна може їх вбити. Але вони досить живучи і в некомфортних умовах здатні уповільнювати життєві процеси – впадати в стан, що нагадує анабіоз, місяцями не потребуючи харчування.
  2. Позначка на градуснику понад 45 °С – смертельна для клопів та їх личинок​​. Тому позбутися їх допоможуть кип'ятіння або прання білизни за високої температури не менше 30 хвилин. Чим вище температура, тим швидше і точніше комаха загине.
  3. Інші предмети потрібно ретельно обробити відпарювачем або праскою. Також допоможуть у очищенні будинку від паразитів теплові гармати.
  4. Влітку можна запакувати речі в чорні мішки і винести їх на спеку під прямі сонячні промені.
  5. Клопи можуть пережити зниження температури до -10 °С близько трьох тижнів. Щоб швидше знищити їх, потрібно знизити температуру: личинки та дорослі комахи гинуть при -16 °C за 82 год, а при -24 °C – за 24 години. Речі можна помістити в морозилку або винести надвір, якщо за вікном страшенний мороз.
  6. Оцет може допомогти, але якщо їм залити саме гніздо. В основному його використовують для відлякування. При виготовленні домашнього засобу від клопів оцет змішують із етиловим спиртом та нафталіном.
  7. Скипідаром можна обробляти тільки тверді поверхні далеко від вогню, оскільки він легкозаймистий. Запах у речовини неприємний і довго вивітрюється. Засіб може залишити плями.
  8. Нашатирний спирт розбавлений у воді. Розпорошують на поверхні. Робити це потрібно лише при відчинених вікнах.
  9. Гас також може допомогти у боротьбі з клопами. Папір або тканину, змочену речовиною, розміщують на всіх точках можливого проживання комах.
  10. Борну кислоту розсипають у місцях, де знаходяться паразити.

Найефективніший спосіб – звернутися до фахівця. Перед приходом дезінфектора підготуйте квартиру.

Необхідно зробити ретельне вологе прибирання, штори, постільну білизну та речі випрати при високій температурі (не менше 60 градусів). Також потрібно відсунути від стін меблі та накрити всю техніку (щоб розчин не пошкодив). Доведеться і знеструмити проводку, щоб обробити розетки. Заздалегідь приберіть посуд та продукти харчування.