В будь-якій домівці рано чи пізно настає момент, коли конче треба обновити побутову техніку. В першу чергу – кухонну. В цьому списку головну позицію зазвичай займає плита кухонна: вона експлуатується кожен день, дуже інтенсивно, завдяки чому піддається швидкій амортизації.

З газифікованими будинками все ясно заздалегідь: пальму першості тримає газова плита нержавійка, яка невибаглива у догляді, має цілком сучасний вид та великий термін експлуатації. Але й тут вже є нова тенденція. Оскільки газ дорожчає ледве не кожен день, стає вигідно використовувати для приготування їжі електроенергію. Тому економні хазяї все частіше віддають перевагу комбінованим кухонним плитам, які можуть працювати й від газопроводу, й від електромережі.

Дещо складніше власникам негазифікованого житла. У них вибору немає, ставити доведеться електричну кухонну плиту. При цьому видів такого обладнання досить багато, і в його асортименті треба добре орієнтуватися.

Різновиди по типу установки

Це головний фактор, по якому користувач вибирає собі кухонну плиту електричну. По типу установки їх розподіляють на три категорії.

  • Окрема електроплита. Відрізняється від стандартної лише видом живлення – не газ, а електроенергія. Виготовляється цільною конструкцією, тобто варильна поверхня об’єднана з духовою шафою. Габарити найчастіше традиційні, з шириною в 50 або 60 см, але можна знайти варіанти з нестандартним рішенням. Звичайно, ціна кухонної плити такого типу буде вищою.
  • Вбудована варильна поверхня. В цьому випадку маємо справу з двома незалежними пристроями – з власне варильною поверхнею та з духовою шафою. Причому поверхня монтується безпосередньо в стільницю, у заздалегідь вироблений отвір. Вбудовані поверхні мають безліч дизайнерських рішень, але головними їх перевагами є два моменти. По перше, більшість моделей – індукційні, що дає можливість суттєво економити електроенергію. По друге, така плита кухонна – сенсорна, тобто при приготуванні страв можна дуже чітко настроїти режим. Вбудовані панелі – найбільш сучасний варіант кухонного обладнання.
  • Настільна електроплита. Окремого монтажу не вимагає, розміщається на стільниці та підключається до звичайної розетки. Компактна, мобільна; найчастіше виконує функції тимчасового чи дачного варіанту плити.

Якому виду кухонних плит віддати перевагу, залежить від ваших потреб та умов експлуатації.

Основні переваги та недоліки різних видів плит

При певних обставинах якийсь один тип електричної кухонної плити може бути більш актуальним, а може виявитися і непридатним для ваших цілей.

  • Окрема gorenje плита з переваг може похвалитися тим, що для її монтажу не потрібні додаткові елементи меблювання. Крім того, в комплект входить духовка, а поставити таку техніку можна де завгодно. Із мінусів: кольорових та дизайнерських рішень мало, місця піч займає досить багато.
  • Вбудована панель порадує вас різноманіттям оформлення, просунутими варіантами управління та живлення, можливістю ідеально інтегрувати пристрій в дизайн кухні, крім того, немає необхідності виділяти під неї додаткове місце для установки. Але є й недоліки. Ціна плити кухонної вбудованої вища, ніж окремої плити. До того ж, духову шафу доведеться покупати окремо.
  • Настільна плита кухонна зручна тим, що монтувати її не треба, можна легко перевозити та переміщати, а при зберіганні вона багато місця не займає. Але духовка відсутня, та й взагалі для постійного використання настільна електрична кухонна плита не призначена, це тимчасовий або дачний варіант.

Так що перед тим, як зробити замовлення, добре подумайте над питанням: який вид кухонних плит найбільш придатний для ваших потреб.

Окрема електроплита

Добрий вибір в тому випадку, коли у вас велика кухня, де є велика варіативність розміщення кухонної плити електричної. Ви не обмежені мінімальною площею і можете розташувати плиту так, що користуватися нею буде комфортно. Що стосується дизайну, то серед окремих кухонних плит є моделі стриманого класичного оформлення, які впишуться в будь-який інтер’єр.

Крім того, ви отримуєте можливість зекономити двічі: на установці плити (монтаж не потребує якихось зусиль – достатньо розмістити обладнання та підключити його до розетки) та на комплектації – духову шафу додатково покупати не прийдеться.

Вбудована електрична варильна поверхня

Вона є універсальною, бо підходить як для великих кухонь, так і для маленьких. Завжди можна розробити дизайн, при якому вбудована поверхня разом з духовкою вміститься на наявних квадратних метрах, не обмежуючи дії господині. Крім того, така кухонна плита електрична дасть змогу щодня економити на споживанні енергії (якщо ви виберете індукційний варіант) та «сховати» варильну поверхню таким чином, що вона не буде кидатися в вічі. Але це кухонна плита, ціна якої дорожча, ніж ціна інших видів електроплит.

Види покриття електроплит та різноманітність основ

  • Це ще один параметр, який треба приймати до уваги, вибираючи кухонну плиту електричну. Тип основи мало впливає на технічні характеристики приладу, але значно впливає на його естетичні властивості. Також треба пам’ятати, що тип покриття потрібно брати до уваги при догляді за побутовою технікою. Правильно доглядати поверхню плити - обов’язково, якщо ви бажаєте, щоб цей кухонний пристрій служив вам довго та без перебоїв.
  • Емальована поверхня – найбільш бюджетний варіант покриття. В основі поверхні такої кухонної плити – метал, покритий емаллю певного кольору. А це забезпечує додаткову перевагу: кольорових рішень – безліч. Догляд за емаллю дуже простий: достатньо регулярно мити кухонну плиту електричну будь-яким миючим засобом. При цьому така поверхня чутлива до механічних пошкоджень. Внаслідок випадкових ударів досить легко утворюються сколи, які в майбутньому можуть стати причиною корозії.
  • Скляна поверхня виглядає елегантно, гармонує з більшістю інтер’єрів. Вона характеризується міцністю та ударостійкістю, хоча все ж може бути пошкоджена. Скляна поверхня найчастіше всього використовується для сенсорного управління варильною поверхнею. І вона потребує особливого догляду: вам прийдеться купувати спеціальний миючий засіб, призначений для склокерамічних поверхонь, а в окремих випадках – ще й скребок для склокераміки.
  • Нержавіюча сталь визнана найбільш довговічним матеріалом. Але кольорові рішення доступні лише в рамках відтінків металу. Якісна нержавійка буде зберігати «товарний вид» десятиріччями, якщо ви збережете її від утворення дрібних подряпин. До речі, у нержавійки досить висока стійкість до корозії. Тому подряпини будуть позначатися лише на естетичному виді.

Тенденція останніх років – любов користувачів саме до скляних поверхонь. Це виправдано: скляні поверхні мають такі переваги, як індукційний нагрів, сучасне управління, елегантний зовнішній вигляд. Все це присутнє у індукційних кухонних плитах компанії gorenje, яка виробляє побутову техніку завжди високої якості.