Згідно даних Національної ради з питань охорони здоров'я щодня від алкоголізму та його наслідків помирає щодня в Україні в середньому 110 осіб. Не секрет, що алкоголь руйнує і виводить з ладу всі системи органів. Відбувається деградація особистості. Алкоголіки вмирають від серцевого нападу, цирозу печінки, часто через суїцид. Алкоголізм впливає на відносини в сім'ї, позначається майбутньому процесі зачаття на утробному розвитку дітей, їх вихованні в повсякденному житті.
Де саме проводять лікування від алкоголізму?
Не дивлячись на довготривалу боротьбу протягом десятиліть і зараз залишається дуже актуальним лікування алкоголізму. До нас найчастіше звертаються родичі і знайомі за допомогою, коли алкоголізм перестає бути розвагою і стає проблемою, тому підопічному вкрай складно впоратися з пагубною звичкою самостійно.
Державні наркологічні клініки і диспансери застосовують застарілі методи, які не завжди ефективні в лікуванні алкоголізму. Медикаментозне лікування, що поширене в державних клініках, може мати негативні побічні ефекти. У той час наркологами держустанов рідко розглядається психологічний аспект лікування.
Провідними фахівцями наркологічного центру «Ренесанс» проблема лікування алкоголізму розглядається комплексно. Тільки так вдається впоратися з бажанням вжити алкоголь. Лікарями застосовуються різні сучасні методики, в тому числі психотерапія.
Основні методи лікування алкоголізму?
Розберемо, як проходить основна реабілітація пацієнта. Спочатку підопічний проходить загальний огляд і аналіз стану. У цьому випадку пацієнт проходить первинний огляд, при необхідності призначається лікування. На даному етапі відбувається відновлення організму, необхідне до переходу до наступного етапу. Далі відбувається лікування алкоголізму психотерапевтичного характеру.
При лікуванні застосовуються такі методи:
- робота з психологом індивідуально і в групах;
- арт-терапія;
- фізична підготовка;
- мотиваційні письмові роботи;
- відновлення навичок трудотерапії;
- інформаційні заняття;
- сімейна освітня терапія;
- інші види психотерапії.
Таким чином, для успішного вирішення проблеми залучається психолог, психотерапевт, лікар-нарколог, які допомагають не тільки кинути пити, але і мінімізувати ризик рецидиву, тобто зриву пацієнта. Крім того, ми опрацьовуємо установку взаємин в сім'ї, підтримуємо пацієнта після відновлення. Так, фахівці наркологічного центру «Ренесанс» допомагають повернутися підопічному до нормального, повноцінного тверезого життя.