Фідерна вудочка підходить, щоб ловити будь-яку мирну рибу. Робити це можна як на озері, так і на річці. Вибираємо місце для закорму, кліпсуємо дистанцію, починаємо годувати рибку, а вже потім насолоджуємось клюванням. Але щоб ловити ефективно та зручно, потрібно розуміти відмінності між вудилищами. Їх ми в цьому тексті й розглянемо.
Характеристики фідерних вудочок
Які основні особливості фідерних вудилищ: потужний бланк з кільцями, тягова безінерційна котушка з невеликим передатним числом, а також вершинка, яка сигналізує про клювання. При цьому годівницю можна закидувати на десятки метрів.
Класифікація фідерних вудочок
За довжиною фідерні вудилища ділять на:
- Пікер — короткий бланк, використовуються годівниці з вагою до 40 г, риба ловиться на стоячій водоймі або слабкій течії.
- Фідер — відповідно, довгий блан, годівниці з вагою від 40 г, ловити можна за будь-яких умов. За вагою додатково діляться на різноманітні категорії: від ультралайт до екстрахеві.
Різновиди фідерів
Щоб купити вудочку, яка буде підходити під умови лову, зверніть увагу на такі параметри:
Конструкція. Бланк буває більш зручним телескопічним або більш надійним штекерним трьохчастним. У комплекті йдуть зйомні вершинки, які називаються квівертіпами. По ним можна визначити клювання, а їх кольори позначають різні рівні жорсткості.
Довжина. У середньому довжина бланка починається від 2,7 м і доходить до 4,8 м. Найпопулярнішими та найуніверсальнішими довжинами будуть 3,6-3,9 м. Підбирати довжину вудилища потрібно залежно від умов лову. Якщо це невелика річка або озеро, фідерну вудочку бажано брати коротку. Також звертайте увагу на рослинність поруч з місцем лову. Наприклад, дерева можуть завадити використовувати довгі фідери.
Лад. Позначає те, наскільки добре вудилище гасить ривки риби, а також згинається при навантаженні. Швидкий лад підійде для далеких закидів і лову на течії. Повільний добре покаже себе для лову на коротких дистанціях. А середній підійде для новачка, тому що вудочка добре себе покаже при закиді та на виважуванні.
Матеріал вудочок. Є три основних матеріали:
- Дорогий графіт. Вудочка буде легкою та зможе витримати величезне навантаження при виважуванні. Але до вудочок з графіту потрібно ставитися обережно, тому що вони сприйнятливі до механічних пошкоджень.
- Популярний композит. Робить вудочки більш важкими, але в той самий час стійкішими до пошкоджень.
- Дешевий склотекстоліт. Зносостійкий, але важкий і жорсткий, що може негативно вплинути на закидування.
Кільця. Повинні мати велику пропускну здатність, щоб при закиді був кращий виліт.
Тест. Це максимальна маса годівниці разом з підгодовуванням, яку може закинути фідерист без негативних наслідків для вудилища. Фідерні вудочки за тестом:
- Ультралайт — до 40 г;
- Лайт — від 40 до 60 г;
- Медіум — від 60 до 100 г;
- Хеві — від 100 до 120 г;
- Екстрахеві — від 120 г.
Магазин риболовних товарів Брейн
У магазині Брейн є широкий асортимент риболовних товарів. При цьому на всі снасті діє річна гарантія від виробника. А для зв’язку з консультантами можна використовувати адресу електронної пошти та декілька номерів телефонів. Служба підтримки працює шість днів на тиждень.