У Харківській області створили новий комунальний заклад охорони здоров'я "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф". Таке рішення було прийняте сьогодні, 20 вересня, під час позачергової сесії Харківської облради.
Заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма, виступаючи на сесії, зазначив, що з 1 січня 2013 р. набуде чинності закон "Про екстрену медичну допомогу", який передбачає запровадження служби екстреної меддопомоги як окремої структури, яка прийде на зміну службі швидкої допомоги. До структури Центру екстреної медичної допомоги увійдуть станції екстреної медичної допомоги, бригади екстреної допомоги та відділення екстреної невідкладної медичної допомоги у всіх багатопрофільних лікарнях Харкова й області. Ці відділення працюватимуть цілодобово. "Якщо зараз у Харкові швидка допомога везе постраждалих в основному до лікарні швидкої невідкладної допомоги, то згідно з новим законом, постраждалих будуть везти до найближчої лікарні, де є відділення екстреної меддопомоги", - підкреслив Шурма.
За словами віце-губернатора, екстрена медична допомога буде синхронізована з іншими службами, у тому числі міліцією та МНС. Мешканці Харківщини, як і раніше зможуть викликати медичну допомогу за номерами "103" і "112".
Фінансування створеного комунального закладу охорони здоров'я буде здійснюватися на обласному рівні, а джерелом коштів буде держбюджет. Віце-губернатор запевнив, що після впровадження закону асортимент медикаментів у персоналу екстреної меддопомоги буде розширений і поліпшений. За словами Шурми, служба екстреної медичної допомоги потребуватиме оновлення автопарку. Зокрема, необхідно придбати нові реанімобілі - близько десяти для районних лікарень і п'ять для міста, в яких можна було б "комфортно надавати допомогу пацієнтам ще дорогою до лікарні".
Крім того, до кінця наступного року планується завершити оснащення автомобілів медичної допомоги системою GPS-навігації. Завдяки цій системі бригади екстреної медичної допомоги до районів області зможуть добиратися не більше ніж за 20 хвилин, у місті - до 10 хвилин, підкреслив Шурма.
Довідка "SQ". Президент України Віктор Янукович у серпні підписав закон № 5081-VI "Про екстрену медичну допомогу". Закон встановлює, що на території України кожен її громадянин або будь-яка інша людина мають право на безкоштовну, доступну, своєчасну та якісну екстрену медичну допомогу.
Відповідно до закону, бригада екстреної медичної допомоги - це забезпечена санітарним транспортом мобільна одиниця, яка в цілодобовому режимі надає екстрену медичну допомогу на місці події або під час перевезення людини в невідкладному стані до установи охорони здоров'я.
Відділення екстреної меддопомоги є структурним підрозділом багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування, в якому цілодобово забезпечується надання допомоги пацієнтам, доставленим бригадами меддопомоги або іншими особами, а також пацієнтам, які звернулися за невідкладною медичною допомогою особисто.