Міністерство фінансів України починає розміщення казначейських зобов'язань на пред'явника в документарній формі загальним обсягом 200 млн. дол. з терміном обігу 24 місяці, номінальною вартістю 500 дол. і відсотковою ставкою 9,2% річних. Як повідомив Національний банк України на своєму сайті, відтепер будь-який громадянин зможе придбати такі казначейські зобов'язання на всій території України у відділеннях АТ "Ощадбанк".

За словами директора Департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку Нацбанку Олександра Дубіхвоста, переваги такого інструменту інвестування коштів для населення є очевидними, оскільки їх надійність гарантована державою, а випуск у документарній формі на пред'явника спрощує процедуру їх купівлі, обігу та погашення.

Як повідомляє НБУ, виплата доходу буде здійснюватися кожні шість місяців в установах АТ "Ощадбанк", починаючи з другого дня після закінчення купонного періоду (дати вказані на відповідних купонах). Розмір доходу за кожним купоном є фіксованим і становить 23 дол.

Казначейські зобов'язання випускаються двома серіями - А і Б. Обсяг випуску кожної серії становить 100 млн.дол. Казначейські зобов'язання наступної серії розміщуються після продажу попередньої. Погашення, тобто повернення власнику номінальної вартості казначейського зобов'язання (500 дол.), буде здійснюватися в "Ощадбанку", починаючи з другого дня після закінчення терміну обігу разом з виплатою доходу за неоплаченими купонами. Дата погашення казначейських зобов'язань серії А - 8 жовтня 2014 р.

Довідка "SQ". У кінці вересня банкнотно-монетний двір Нацбанку розпочав друк державних казначейських зобов'язань, загальний обсяг емісії яких складе 200 млн.дол. Купити державні казначейські зобов'язання на загальну суму до 150 тис. грн. зможе будь-який громадянин без пред'явлення документів.

Казначейські зобов'язання - державні цінні папери, що розміщуються на добровільній основі серед населення. Такий папір засвідчує внесення його власником грошових коштів до державного бюджету, завдяки чому власник паперу набуває права на одержання фіксованого грошового доходу протягом усього терміну володіння зобов'язанням. Казначейські зобов'язання випускаються як довгострокові - на період від 5 до 25 років, середньострокові - на період від 1 року до 5 років і короткострокові - на період до 1 року.