Санатора ДП "Харківський машинобудівний завод ім.Шевченка" Олександра Байдацького позбавили ліцензії арбітражного керівника. Про це 13 квітня повідомив журналістам заступник голови Харківської облдержадміністрації Андрій Моченков. За його словами, наказ про позбавлення ліцензії від 12 березня підписали в Міністерстві юстиції. Діяльність керівника санації планує перевірити прокуратура.

Як зазначив А.Моченков, план санації передбачав реалізацію майна майже на 72 млн.грн., але реалізовано майна лише на 11 млн. грн. При цьому йдеться про найбільш ліквідні об'єкти, такі як бази відпочинку. При цьому кредиторська заборгованість заводу становить майже 90 млн.грн., з яких на заборгованість із зарплати припадає близько 30 млн.грн.

За словами А.Моченкова, виходом із ситуації може бути підписання мирової угоди кредиторів і "Укроборонпрому", до структури якого входить завод. Зараз "Укроборонпром" підшукує більш ефективного керівника санації та виконавчого директора заводу ім.Шевченка. У Кабміні розглядається можливість погашення заборгованості із зарплати на заводі з держбюджету.

Довідка "SQ". Як заявив раніше О.Байдацький, проблема в тому, що профспілка не дає дозволу на звільнення співробітників підприємства, поки їм не виплатять заборгованість із зарплати. Скоротити штат співробітників до 350 осіб необхідно тому, що у заводу занадто мало замовлень (наприклад, на 2012 р. портфель замовлень складає 26 млн.грн.). Зараз на заводі працює 1,2 тис. осіб. "Виходом з цієї ситуації може бути ліквідація заводу, за якої на звільнення працівників не потрібно дозволів профкому, або мирова угода з "Укроборонпромом", - заявив О.Байдацькпий.

Він також повідомив, що у заводу є активи на 97 млн.грн., які можна продати, залишивши лише найнеобхідніше для виробництва спецтехніки та автоматики для енергетики. Середактивів - 149 тис. кв.м виробничих площ (їх ціна на ринку становить 400 грн./кв.м), а також 5,3 тис. верстатів (ціна - близько 7 тис. грн. тонна).

Завод ім.Шевченка виробляє телефонні станції, системи управління для спецтехніки й енергооб'єктів. У 1992-1997 рр. на заводі освоїли серійне виробництво електронних систем, приладів, блоків та датчиків, призначених для використання в різних видах бронетанкової техніки.