В Україні спостерігається тенденція до підвищення кількості хворих на чуму, жовту лихоманку та холеру у зв'язку зі збільшенням кількості громадян, що повертаються з відпочинку в екзотичних країнах. Про це "SQ" повідомили в "Медичному центрі здоров'я".
За словами головного лікаря центру Олександра Золотарьова, у 2012 р. кількість людей, у яких виявили ці інфекційні захворювання, тільки в Харківській області зросла на 17% порівняно з минулим роком. Як зазначив головлікар, зростання числа інфікованих можна пояснити кількома причинами. Одна з них - мода на відпочинок у тих країнах, де ризик отримати "екзотичні" захворювання вельми високий, перш за все - в азіатських і африканських державах. Крім того, українці в цілому не схильні проходити вакцинацію, оскільки бояться стати жертвами неякісних медичних препаратів.
"При в'їзді в деякі країни, де перевищений епідеміологічний поріг, вакцинація є обов'язковою, однак у більшості туристичних куточків світу така вакцинація не обов'язкова. Особливістю слов'янського менталітету, як відомо, є поняття "авось", тому українці постійно нехтують профілактичними щепленнями", - підкреслив Золотарьов .
Головлікар "Медичного центру здоров'я" зазначив, що приблизно дві третини туристів скаржаться на проблеми зі здоров'ям під час і після подорожей. Уже дорогою або після повернення додому близько 10% відпочивальників звертаються по медичну допомогу. За словами Золотарьова, складність діагностики не характерних для України інфекцій полягає в тому, що симптоми таких захворювань можуть проявлятися через тривалий час після зараження, і під час обстеження пацієнти часто забувають згадати про факт поїздки в чужу країну. Тому при діагностуванні лікар повинен спиратися не тільки на оцінку клінічної картини захворювання й особливості його перебігу, але і на результати лабораторної діагностики.
Головлікар медцентру нагадав, що для того, щоб під час подорожі знизити ризик зараження яким-небудь захворюванням, необхідно дотримуватися простих правил: мити руки перед кожним прийомом їжі, їсти лише миті овочі та фрукти, пити кип'ячену або бутильовану воду, не вживати напівсирої риби і не купувати продуктів на ринках, відмовитися від напоїв із льодом, а також використовувати фумігатори й репеленти, що відлякують комах. Окрім того, лікар рекомендує напередодні поїздки перевіряти через сайт Всесвітньої організації охорони здоров'я епідеміологічну ситуацію в країні призначення.
Довідка "SQ": "Медичний центр здоров'я" заснований у 2007 р. Основний напрям діяльності - лабораторна діагностика ендокринних патологій, інфекційних захворювань, дослідження імунного статусу, виявлення онкологічних захворювань, біохімічні та бактеріологічні дослідження біоматеріалу.