Починаючи з нинішнього навчального року, першокласники вивчатимуть предмет "Природознавство". Про це повідомили "SQ" в Головному управлінні освіти і науки Харківської облдержадміністрації. Новий навчальний предмет підготує дітей до вивчення в школі інших природничих дисциплін, відзначили в управлінні.

Програма першого класу ґрунтується на дослідному принципі. Вона розпочинається темою "Як вивчають природу", під час опрацювання якої діти знайомитимуться зі способами пізнання природи. У наступних темах, наприклад, "Світ, у якому ти живеш", "Світ неживої природи", "Світ живої природи", активно використовується дослідницький підхід. У розділах "Рідний край", "Моя країна - Україна" передбачено вивчення природи рідного краю. Вивчення матеріалу завершується розділом "Питання природи", який має узагальнювальний характер.

За даними управління, програма дає вчителю право творчо підходити до реалізації її змісту, на свій розсуд обирати об'єкти для вивчення і вводити в зміст освіти приклади зі свого регіону. Кількість годин на вивчення теми є орієнтовним і може змінюватися. Резервні години можуть викоритовуватися для узагальнювальних уроків, екскурсій і досліджень.

Як зазначили в управлінні, планується, що вчителі будуть проводити демонстраційні досліди, показувати, як потрібно працювати з предметами природи, як записувати отримані за підсумками дослідів дані. Неодмінною умовою виконання навчальної програми є проведення п'яти шкільних екскурсій. У ході підготовки до них клас ділиться на дві групи, кожна з яких отримує певне завдання. До роботи можуть залучатися охочі батьки. На вивчення природознавства в 1-му класі типовим навчальним планом передбачено дві години на тиждень.

Довідка "SQ". Також у школах із першого класу вводиться іноземна мова.

Усього нового навчального року в школи Харківської області візьмуть понад 22 тис. першокласників, що на 2 тис. чол. більше, ніж минулого року.

2011/2012 навчальний рік розпочали 897 загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів і форм власності (у 2010/2011 навчальному році - 955), в яких навчалося 224,2 тис. учнів.