У Харківській області стрімко зростає кількість пацієнтів із захворюваннями серцево-судинної системи. Про це заявили "SQ" у "Медичному центрі здоров'я". За словами головного лікаря медцентру Олександра Золотарьова, тільки у 2011 р. кількість пацієнтів з інфарктом міокарда в Харківській області збільшилася порівняно з попереднім роком на 30% і склала 3 тис. 828 осіб, а кількість пацієнтів з інсультом зросла на 42,3% до 8 тис. 205 осіб.
"Традиційно пік захворюваності та прояви симптомів даних хвороб припадають на літній час. У зв'язку з раннім настанням спеки у 2012 році теж очікується збільшення кількості хворих. Несприятливі спадкові чинники, неправильний спосіб життя, недотримання режиму праці та відпочинку, шкідливі звички, незбалансоване харчування наших співгромадян, а також психоемоційні навантаження не дають надії на поліпшення ситуації", - зазначив О.Золотарьов.
Він підкреслив, що наразі і в регіоні, і в Україні в цілому спостерігається "надсмертність" від серцево-судинних захворювань серед чоловіків у віковій групі 25-44 роки. Даний показник у три рази перевищує смертність у жінок аналогічного віку. "Ця тенденція ще більш виражена в сільській місцевості, де щороку помирає у чотири рази більше чоловіків, ніж жінок. Причиною тому два основні чинники - важка фізична праця й поширеність алкоголізму", - підкреслив О.Золотарьов. За його словами, знизити смертність від захворювань серцево-судинної системи може рання діагностика та своєчасно розпочате лікування.
На думку О.Золотарева, найбільш дієвими і доступними з сучасних методів діагностики таких захворювань є електрокардіографія, ультразвукове дослідження серця і судин, лабораторне визначення показників ліпідного обміну, рівня біомаркерів ішемічного ушкодження й тромбоемболічних ускладнень. Як зазначив експерт, істотно зменшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань допомагає використання відносно простої формули. Необхідно регулярно вимірювати рівень артеріального тиску, визначати ліпідний спектр крові, рівень глюкози крові. Крім того, збалансовано харчуватися, щодня витрачати 30 хвилин на фізичну активність і стежити за станом здоров'я людям, які схильні до дії метеорологічних чинників.
Довідка "SQ": "Медичний центр здоров'я" заснований у 2007 р. Основний напрям діяльності - лабораторна діагностика ендокринних патологій, інфекційних захворювань, дослідження імунного статусу, виявлення онкологічних захворювань, біохімічні та бактеріологічні дослідження біоматеріалу.