Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Національний банк України та Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) почали експериментальний проект, спрямований на підвищення рівня фінансової грамотності української молоді. Про це повідомили "SQ" в Головному управлінні освіти і науки Харківської облдержадміністрації. Проект розрахований на сім років.

За даними управління, пілотний курс "Фінансова грамотність" почав викладатися у 2012/2013 навчальному році в 68 загальноосвітніх навчальних закладах 14 областей України для учнів 10-х класів.  У Харкові в проекті беруть участь Харківська середня спеціалізована школа I-III ступенів № 73, державний вищий навчальний заклад "Харківський коледж текстилю та дизайну" та Харківський машинобудівний коледж.

За даними сайту НБУ, навчальні матеріали для нового курсу (навчальна програма, підручник і робочий зошит для учня, а також навчальний посібник для вчителя) були розроблені Університетом банківської справи НБУ та проектом USAID "Розвиток фінансового сектору" (FINREP) і затверджені Міносвіти.

Довідка "SQ". За даними НБУ, проект проводиться, щоб забезпечити краще розуміння молодим поколінням українців практичних аспектів фінансових питань, зокрема накопичення заощаджень, інвестування, запозичення, а також розрахунку вартості надання індивідуальних фінансових послуг, таких як страхування, кредитування для здійснення великих покупок і електронних карт. Курс також навчає фінансовій відповідальності (сплата податків, повернення кредиту) і правам споживачів. Програма курсу розділена на чотири основні блоки: "Особисті фінанси", "Заощадження та інвестування", "Кредитування і запозичення", "Планування власного та сімейного бюджету" і складається з 30 уроків. Для учнів, які оберуть цей курс, буде проводитися попереднє і заключне тестування засвоєння ними навчального матеріалу.