В Україні останнім часом спостерігається сплеск венеричних захворювань. При цьому порівняно з минулим роком у 2012 р. на 15% зросло число змішаних інфекцій, що передаються статевим шляхом. Зараз зареєстровано 230 тис. хворих змішаними інфекціями (у січні-вересні 2011 р. таких хворих було близько 200 тис.). Про це повідомили "SQ" в "Медичному центрі здоров'я".
Як розповів головний лікар центру Олександр Золотарьов, число венеричних захворювань традиційно зростає після закінчення сезону відпусток. Перше місце за частотою виявлення на сьогодні займає уреаплазма (Ureaplasma urealiticum). У 2012 р. такий діагноз підтвердився у 36,1% обстежених. На другому місці - гарднерельоз: підтвердження діагнозу отримали 21,42% пацієнтів. Діагноз "хламідіоз" поставлений в 19,3% випадків. Як зазначив експерт, хламідійна інфекція виявляється частіше у чоловіків, а уреаплазма, гарднерелла, трихомонада і мікоплазма - у жінок.
"Особливу тривогу викликає зростання захворюваності у молоді. Найчастіше молоді українці спочатку роблять кар'єру, а потім починають замислюватися про народження дитини. При наявності інфекції в організмі запальні процеси отримують можливість розвиватися і призводять до безпліддя, а також до передракових станів та онкологічних захворювань", - повідомив Золотарьов.
При виявленні збудника захворювань, що передаються статевим шляхом, лікар рекомендує пройти обстеження і лікування не тільки пацієнтові, але і його статевому партнерові. "Виявлення патогенних мікроорганізмів тільки в одного із статевих партнерів при невиявленні їх в іншого найчастіше розцінюється як показник недостовірності роботи лабораторії. Насправді при обстеженні сексуальних партнерів лабораторними методами в більшості випадків виділяються різні мікроорганізми, що обумовлено різним ступенем імунного захисту у кожного з партнерів. Відповідно, і схема лікування повинна бути індивідуальною", - підкреслив Золотарьов.
Довідка "SQ": "Медичний центр здоров'я" заснований у 2007 р. Основний напрям діяльності - лабораторна діагностика ендокринних патологій, інфекційних захворювань, дослідження імунного статусу, виявлення онкологічних захворювань, біохімічні та бактеріологічні дослідження біоматеріалу.