Київський районний суд Харкова закрив адміністративну справу стосовно власниці зоопарку при кінно-спортивному клубі "Аллюр" Олени Таранченко "у зв'язку з відсутністю в діях її зазначених у позові правопорушень". Як повідомила 12 вересня "SQ" активіст громадської природоохоронної організації "Національний екологічний центр України" Марина Яроцька, таке рішення суд прийняв 7 вересня.

Адміністративний протокол стосовно Таранченко склали співробітники Державної екологічної інспекції в Харківській області. Вони вимагали притягти власницю нелегального звіринця до адміністративної відповідальності за ст. 88-1, ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення ("Порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу, правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах") і разом із Харківською міжрайонною природоохоронною прокуратурою подали позов до суду.

Яроцька наголосила, що екоінспекція подала апеляцію на рішення Київського райсуду до Апеляційного суду Харківської області.


Довідка "SQ". Держекоінспекція в липні виявила на території кінно-спортивного клубу "Аллюр" (Помірки) нелегальний зоопарк, в якому жило близько 30-ти диких тварин. Серед них виявилися види тварин, занесені до Червоної Книги. За даними екоінспекції, деякі тварини і птахи візуально виглядали нездоровими, більшість містилася в клітках, значно менших за розмірами, ніж встановлено нормативами. Дозволи на утримання диких тварин у неволі у спортклубу не було. Також у нього немає дозволу на ветеринарне обслуговування та ряду інших документів.

10 вересня природоохоронні активісти заявили, що "життя тварин в нелегальному зоопарку харківського кінно-спортивного клубу "Аллюр" під загрозою". За словами Яроцької, Таранченко утримує вихованців у жорстоких, антисанітарних умовах; тварини хворіють, не отримують достатньої кількості води і їжі, їм не надається необхідна ветеринарна допомога. Спостерігаючи за звіринцем, активісти помітили, що його видовий склад і число мешканців постійно змінюється. За даними Управління ветеринарної медицини Харкова, із травня по липень 2012 р. без будь-яких ветеринарних та інших супровідних документів із території клубу було вивезено близько 20-ти диких тварин. "Це наводить на думку про контрабанду та незаконну торгівлю тваринами", - заявила Яроцька.

Таранченко заявила "SQ", що всі тварини, які живуть при кінно-спортивному клубі, - її приватна власність. Вона також стверджує, що їй не потрібно їх реєструвати, не потрібно реєструвати свою колекцію як приватний зоопарк, як підприємство, і це законно. За словами Таранченко, до неї тварини потрапляють уже хворими, із каліцтвами. Вона зазначила, що її вихованці не голодують, за потреби їм надається ветеринарна допомога.