Закон України "Про екстрену медичну допомоги", який набуде чинності з 1 січня 2013 р., дозволить реформувати службу швидкої невідкладної допомоги і створити систему надання екстреної допомоги. Про це під час прямої телефонної лінії в газеті "Вечірній Харків" повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма. За його словами, відповідно до закону, у кожній багатопрофільній харківській лікарні будуть створені відділення невідкладної медичної допомоги. "Якщо зараз у Харкові швидка допомога везе постраждалих в основному до лікарні швидкої невідкладної допомоги, то за новим законом постраждалих везтимуть до найближчої лікарні, де є відділення екстреної допомоги", - зазначив Шурма.
Він підкреслив, що закон передбачає централізацію управління та фінансування екстреної меддопомоги на обласних рівнях. "При цьому на екстрену допомогу має спрямовуватися 12-13% від загального фінансування галузі медицини в області", - додав Шурма.
Віце-губернатор також зазначив, що виклики по місту Харкову, по районах області та по трасах перебуватимуть "в одних руках". Екстрена медична допомога буде синхронізована з іншими службами, у тому числі МНС та міліцією. Виклик екстреної меддопомоги здійснюватиметься за двома телефонами: 103 і 112.
Шурма підкреслив, що після впровадження закону асортимент медикаментів, які є у персоналу екстреної допомоги, буде розширений і поліпшений. Водночас, за словами віце-губернатора, служба екстреної медичної допомоги в Харківській області потребуватиме якісного оновлення автопарку. Зокрема, необхідно придбати нові реанімобілі, в яких комфортно можна було б надавати допомогу пацієнтам ще дорогою до лікарні. Шурма зазначив, що для реального поліпшення ситуації в екстреній медичній допомозі необхідно придбати близько 15 реанімобілів: десять - для районних лікарень і п'ять - для лікарень міста Харкова. "Також необхідно частіше оновлювати парк автомобілів швидкої допомоги. Але для переоснащення парку автомобілів необхідно працювати з державним бюджетом, тому що на регіональному рівні вирішити всі проблеми неможливо", - підкреслив Шурма.
Віце-губернатор додав, що якісні зміни після впровадження закону "Про екстрену медичну допомогу" стануть відчутні не відразу, а тільки через рік.
Довідка "SQ". Президент України Віктор Янукович у серпні підписав закон № 5081-VI "Про екстрену медичну допомогу". Закон установлює, що на території України кожен її громадянин або будь-яка інша особа має право на безкоштовну, доступну, своєчасну та якісну екстрену медичну допомогу.
Відповідно до закону, бригада екстреної медичної допомоги - це забезпечена санітарним транспортом мобільна одиниця, яка в цілодобовому режимі надає екстрену медичну допомогу на місці події або під час перевезення людини в невідкладному стані в установу охорони здоров'я. Відділення екстреної меддопомоги є структурним підрозділом багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування, в якому цілодобово забезпечується надання допомоги пацієнтам, доставленим бригадами меддопомоги або іншими особами, а також пацієнтам, які звернулися за невідкладною медичною допомогою особисто.
Закон установлює, що виклик екстреної медичної допомоги здійснюється за єдиним телефонним номером виклику екстреної медичної допомоги 103, або за єдиним номером виклику екстреної допомоги 112. Виклик екстреної медичної допомоги безкоштовний.
Закон набирає чинності 1 січня 2013